At Odnośnik do polecenia Cal Flame Bbq863p

At Odnośnik do polecenia Cal Flame BBQ863P to kompletny zestaw do grilla, który składa się z 6-stopniowego grilla gazowego, kamiennej płyty grzejnej, podstawy, szuflady na akcesoria i szafki. Grill wyposażony jest w trzy palniki ze stali nierdzewnej, które są w stanie wytworzyć maksymalne ciśnienie do 58 000 BTU. Dodatkowo zestaw zawiera kontrolę temperatury, która pozwala na precyzyjne ustawienie poziomu ciepła w dowolnym miejscu. Grill ma również pokrywę zatrzymującą ciepło, która pomaga utrzymać temperaturę. Dodatkowo, gril ma szufladę na akcesoria, która pozwala na przechowywanie narzędzi i przyborów do grilla. At Odnośnik do polecenia Cal Flame BBQ863P to idealny zestaw do grilla dla każdego, kto chce uzyskać doskonałe rezultaty bez żadnych problemów.

Ostatnia aktualizacja: At Odnośnik do polecenia Cal Flame Bbq863p

W poprzedniej części naszego cyklu poruszyliśmy temat certyfikatów SSL. Jedną z ciekawszych funkcji, jaką oferuje nam OpenSSL w tym zakresie, jest możliwość stworzenia prostego centrum autoryzacji.

Stworzenie własnej infrastruktury klucza publicznego (Public Key Infrastructure, PKI) nie jest rzeczą prostą, chociażby ze względu na ogromną odpowiedzialność, jaka się z nią wiąże. Zadaniem urzędu certyfikacyjnego (Certification Authority, CA), jest poręczenie, że dany klucz publiczny należy do konkretnej osoby bądź podmiotu. Ze strony klienta sygnatura CA znajdująca się w certyfikacie serwera lub klienta jest gwarancją autentyczności tego certyfikatu. Chociaż sami twórcy OpenSSL nie zalecają jego użycia do tworzenia profesjonalnego PKI, to na jego bazie powstają takie projekty jak choćby OpenXPKI. OpenSSL natomiast doskonale nadaje się do celów edukacyjnych – to świetny sposób, żeby w praktyce dowiedzieć się, jak działa CA, oraz stworzyć prywatne CA, które będzie używane w sieci wewnętrznej. Jeżeli chcemy wystawiać certyfikaty np. dla naszych wewnętrznych serwerów HTTPS bądź klientów OpenVPN, to OpenSSL jest rozwiązaniem, które się do tego nada. Narzędzie openssl oferuje niemal wszystko, co z technicznego punktu widzenia jest potrzebne do stworzenia CA. Jednak warto pamiętać, że infrastruktura klucza publicznego to coś więcej niż samo generowanie certyfikatów.

> ROZSZERZENIA CERTYFIKATÓW

Urząd certyfikacyjny CA w OpenSSL tworzymy za pomocą polecenia ca. W przeciwieństwie do innych poleceń to polecenie wymaga odpowiednio skonfigurowanego pliku z mnóstwem opcji. Jednymi z ważniejszych są rozszerzenia certyfikatów. Jeżeli nie dowiemy się, co dokładnie one oznaczają, możemy utracić kontrolę nad wydanymi certyfikatami. Za pomocą licznych rozszerzeń X. 509v3 zdefiniowanych w RFC 5280 aplikacje wykorzystujące certyfikaty mogą weryfikować, czy dany certyfikat jest przetwarzany zgodnie z jego przeznaczeniem. Gdyby nie rozszerzenia, mogłoby dojść do sytuacji, w której wystawiony certyfikat mógłby samodzielnie i bez naszej wiedzy wystawiać kolejne certyfikaty, pozytywnie weryfikowane przez nasz certyfikat CA. Główną funkcją rozszerzeń jest określanie, do jakich celów dany certyfikat może być wykorzystany. Używając rozszerzeń, nie tylko możemy zabezpieczyć się przed samozwańczymi pośrednikami naszego CA, ale również kontrolować ich liczbę.

> IDENTYFIKATOR WYDAWCY I PODMIOTU

Rozszerzenia certyfikatu Subject Key Identifier (SKID, SubjectKeyIdentifier) i Authority Key Identifier (AKID, AuthorityKeyIdentifier) zostały dodane do standardu X. 509v3 i pozwalają wystawiać więcej niż jeden certyfikat o tej samej nazwie. Nazwy w formacie DN (Distinguished Names) używane są powszechnie w usługach katalogowych, a poszczególne certyfikaty można odróżnić po wartościach SubjectKeyIdentifier lub AuthorityKeyIdentifier. Dzięki temu możliwe jest ponowne użycie tej samej nazwy wydawcy lub podmiotu w wydawanym certyfikacie. W takiej sytuacji nasuwa się jednak pytanie, jaki jest sens wydawania dwóch certyfikatów dla tego samego podmiotu? Otóż w przypadku publicznych CA jeden klient może wystąpić do więcej niż jednego CA o certyfikat z taką samą nazwą, dzięki czemu gdy jeden z wystawców nie będzie honorowany w danym środowisku, uznawany będzie kolejny. Z drugiej strony posiadanie wielu certyfikatów przez CA ma na celu zapewnienie ciągłości w procesie weryfikacji wydanych certyfikatów. Każdy certyfikat CA jest ważny terminowo, gdyż z biegiem lat jego klucz może okazać się za krótki. Załóżmy, że certyfikat CA jest ważny przez cztery lata, a certyfikaty wydawane dla klientów będą ważne przez dwa lata. Aby certyfikaty klientów ciągle mogły być weryfikowane poprawnie przez CA, po upływie dwóch lat należy wygenerować nowy certyfikat dla CA i tylko jego używać do podpisywania kolejnych klientów. Innymi słowy, po dwóch latach od wygenerowania pierwszego klucza dla CA w obiegu będą dwa certyfikaty CA z taką samą nazwą.

> PODSTAWOWE OGRANICZENIA

Zadaniem rozszerzenia basicConstraints jest kontrola certyfikatów głównego CA oraz jego pośredników, czyli Intermediate CA. W tym rozszerzeniu certyfikat CA musi mieć ustawioną opcję cA na wartość TRUE, natomiast certyfikaty niepełniące roli CA muszą mieć ustawioną opcję cA na FALSE. Ponadto za pomocą opcji pathLenConstraint można określać maksymalną liczbę pośredników. Jeżeli nie określimy tej wartości, certyfikat CA będzie akceptował dowolną liczbę pośrednich CA w łańcuchu weryfikacji (rys. 2).


Planując stworzenie własnego CA, musimy wziąć pod uwagę okres ważności wydawanych certyfikatów. Przykład pokazany na rys. 3 ilustruje, w jaki sposób możliwe jest zapewnienie ciągłości walidacji dla certyfikatów końcowych przez klucz CA. W momencie A generowany jest klucz dla CA. Po pewnym czasie tworzymy pośrednie CA, które następnie podpisuje certyfikat końcowy User A. Ścieżka walidacji tego certyfikatu oznaczona jest na niebiesko. W momencie B generujemy nowy klucz naszego CA, a następnie generujemy również nowy klucz dla pośredniego CA i podpisujemy go nowym kluczem głównego CA. W momencie C kończy się ważność certyfikatu User A, więc wydajemy nowy, podpisując go już nowym kluczem pośredniego CA – zielona ścieżka walidacji. W momencie D pierwszy klucz pośredniego CA traci swoją ważność i podpisane nim klucze nie mogą już być poprawnie weryfikowane.

> WYKORZYSTANIE KLUCZA

Innym istotnym rozszerzeniem jest keyUsage oferujące szereg wartości, które określają, do jakich celów może zostać użyty publiczny klucz zawarty w certyfikacie. Spośród dostępnych wartości warto wymienić:

 • keyCertSign – zezwala na weryfikację sygnatury certyfikatu, właściciel klucza prywatnego uprawniony jest do podpisywania certyfikatów (rola CA).
 • cRLSign – zezwala na podpisywanie listy CRL (rola CA). digitalSignature – zezwala na utworzenie elektronicznego podpisu danych, nie umożliwia natomiast weryfikacji certyfikatu oraz podpisywania certyfikatu i listy CRL. nonRepudiation – zezwala na weryfikację podpisu elektronicznego (danych). keyEncipherment – zezwala na szyfrowanie sekretnego klucza kryptografii symetrycznej (zazwyczaj w certyfikacie serwera). dataEncipherment – zezwala na szyfrowanie danych. keyAgreement – zezwala na wymianę klucza np. metodą DH.
> ROZSZERZONE WYKORZYSTANIE KLUCZA

Zadaniem rozszerzenia extendedKeyUsage jest określenie przeznaczenia certyfikatu końcowego. Najistotniejsze wartości to:

serverAuth – certyfikat serwera TLS WWW, który może być łączony z rozszerzeniem keyUsage: digitalSignature oraz keyEncipherment. clientAuth – certyfikat klienta TLS WWW, może być łączony z rozszerzeniem keyUsage: digitalSignature. codeSigning – certyfikat kodu wykonywalnego, może być łączony z rozszerzeniem keyUsage: digitalSignature. emailProtection – certyfikat szyfrowanej poczty S/MIME, może być łączony z rozszerzeniami keyUsage: digitalSignature, keyEncipherment, nonRepudiation. > INNE PRZYDATNE ROZSZERZENIA

Omówione do tej pory rozszerzenia pozwolą na stworzenie prostego centrum autoryzacji. Osobom zainteresowanym opisywanym tematem polecamy jeszcze kilka przydatnych rozszerzeń:

subjectAltName – alternatywna nazwa podmiotu rozszerza możliwości pola certyfikatu Subject name. Po jej wprowadzeniu zaleca się, aby w polu Subject name nie wpisywać nazwy domeny lub innego typu adresu, tylko nazwę własną. Alternatywne nazwy tego podmiotu (np. domeny DNS) można umieścić we wspomnianym rozszerzeniu. NameConstraints – rozszerzenie ograniczenia nazw może być użyte tylko w certyfikacie CA i pozwala zawęzić wydawane certyfikaty do wartości określonych w polu Subject name i w ramach nazw alternatywnych. Przykładem zastosowania może być ograniczenie CA tylko do jednej domeny z subdomenami. cRLDistributionPoints – miejsce dystrybucji CRL pozwala zawrzeć w certyfikacie CA odnośnik do listy unieważnionych certyfikatów. CertificatePolicies – polityka certyfikacji pozwala zawrzeć w certyfikacie odnośnik do publicznej polityki, np. wydawania certyfikatów. PolicyMappings – umożliwia w pośrednich centrach certyfikacji zmapowanie swojej polityki do polityki głównego CA. [... ]

Autor zawodowo zajmuje się informatyką. Jest członkiem społeczności open source, prowadzi blog nt. systemu GNU/Linux.

Witam!

Planuję wymianę obecnych kolumn Canton Ergo 690 DC na inne. Powód wymiany - słaby bas.

Moje pomieszczenie jest nieregularne i otwarte na inne. Wymiary z grubsza to 8x8m, a część odsłuchowa zajmuje narożnik i ma wymiary szerokość 4m i długość 5, 5m. Za kolumnami i z prawej stronie jest ściana, Z lewej strony praktycznie nie ma ściany, z tyłu jest ściana z 1, 5 metrowym otwartym przejściem. Obecne kolumny stoją 60cm od ściany.

Mój wzmacniacz to CA 851.

Oprócz słabego basu, podoba mi się granie obecnych kolumn. Nie chodzi o to, że basu nie ma - po prostu lubię, kiedy jest go więcej. Obecnie jest tak, że trzeba się wsłuchiwać, żeby bas odszukać. Dosunięcie kolumn do ściany powoduje, że basu jest więcej, ale dudni.

Pożyczyłem do odsłuchu Elac FS 247. 3 i jak dla mnie zagrały słabo. Basu było więcej, ale średnie pasmo i góra były wycofane. W jazzie grały jeszcze ok. Ale nie było tak jak niektórzy piszą, że mają nadmiar wysokiego pasma - miały go za mało. Sprawdziłem, że na zwrotnicy zworka była ustawiana na +1. W muzyce rockowej Grały tak jakby ktoś założył na nie karton.

Jestem z Poznania i nie za bardzo mam gdzie takie kolumny pożyczyć. Są w mieście co prawda salony, które może i je mają, ale ceny u nich za R700 są 5-cyfrowe. A obecnie kolumny KEF R700 i R900 schodzą z rynku i można je kupić nowe poniżej 7 tys. (R700) i 9, 5 tys. (R900), z 5-letnią gwarancją. Wyszukałem te KEF-y, bo maja dobry bas i pasują mi i rodzinie pod względem wyglądu. Czy za podane kwoty warto je kupić, czy może wybrać inne?

Wymiar kolumn R900 jest nieprzekraczalny. Wydaje mi się, że R900 są dobrym wyborem i te są moim typem, ale nie mam ich skąd pożyczyć. Odsłuchiwanie tych kolumn w salonach nie ma dla mnie racji bytu, gdyż są one dobrze przygotowane akustycznie, a moje pomieszczenie jest "trudne".

Głównie słucham (hard) rocka i jazzu. Tak w 20% używam też tych kolumn jako frontów do kina domowego.

Proszę o porady.

Robert

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do bieżącego rysunku można wstawić dowolny plik graficzny jako odniesienie zewnętrzne lub odnośnik xref.

W przypadku dołączenia pliku rysunku jako odnośnika tworzone jest łącze od rysunku wskazywanego przez odniesienia do bieżącegorysunku. Wszystkie zmiany wprowadzane w rysunku wskazywanym przez odniesienia są wyświetlane w bieżącym rysunku w momenciejego otwarcia lub ponownego wczytania.

Ten sam plik rysunku można dołączyć jako odnośnik do wielu rysunków jednocześnie. Można też dołączyć wiele rysunków do pojedynczegorysunku.

Narzędzia dołączania odnośników

Odnośnik można dołączyć, stosując wiele metod:

Można także programu użyć DesignCenter, aby dołączyć odnośniki do rysunku. Użyj narzędzia DesignCenter do prostych załączników, wyświetlania podglądu odniesieńdo rysunków wraz z ich opisami oraz do szybkiego umiejscawiania odniesień przez przeciąganie.

Odnośnik można dołączyć przez przeciągnięcie go z DesignCenter lub kliknięcie polecenia Dołącz odnośnik w menu skrótów.

Zapisana ścieżka użyta do lokalizacji odnośnika może być ścieżką bezwzględną, względną (częściowo określoną) lub może jejnie być.

Jeśli odnośnik zewnętrzny zawiera zmienne atrybuty bloków, to są one ignorowane.

Uwaga: W przypadku korzystania z palety Odnośniki zaleca się włączenie funkcji automatycznego ukrywania lub zakotwiczenie tej palety.Paleta zostanie wtedy automatycznie ukryta po określeniu punktu wstawienia odnośnika zewnętrznego.

Otrzymywanie powiadomień o dołączonych odnośnikach

Ikona odnośnika jest wyświetlana w prawym dolnym rogu okna aplikacji (na pasku stanu), kiedy odnośniki są dołączone do rysunku.

Jeśli brakuje jednego lub kilku odnośników, do ikony odnośnika dołączany jest znak wykrzyknika. Kliknięcie ikony odnośnikaspowoduje wyświetlenie palety Odnośniki.

Podświetlanie odnośników w rysunku

Aby wyszukać odnośnik w złożonym rysunku, należy wybrać element na palecie Odnośniki w celu podświetlenia wszystkich widocznychwystąpień w rysunku. I na odwrót, aby podświetlić nazwę odnośnika w palecie Odnośniki, należy go wybrać na rysunku.

Sterowanie właściwościami warstw odnośników

Można określić widoczność, kolor, rodzaj linii i inne właściwości warstw odnośnika. Zmiany te mogą być trwałe lub tymczasowe.Jeżeli zmienna systemowa VISRETAINma wartość 0, zmiany te będą miały wpływ wyłącznie na bieżącą sesję rysunku. Zmiany są odrzucane w chwili zakończenia sesjirysowania oraz przy ponownym wczytaniu lub odłączeniu odnośnika.

Można również sterować zaciemnieniem wyświetlania odnośnika DWG. Zmienna systemowa XDWGFADECTL definiuje procent zaciemniania wszystkich odnośników DWG.

Obwiednie tnące odnośnika

Rysunki mogą zawierać przycięte odnośniki. Aby wyświetlić obwiednię tnącą, można włączyć zmienną systemową XCLIPFRAME.

Dołączenia z produktów edukacyjnych

W przypadku otwarcia, wstawiania lub dołączania odnośnika z produktu edukacyjnego firmy Autodesk, wydruk rysunku zawiera następującynapis: „UTWORZONY W WERSJI EDUKACYJNEJ PRODUKTU FIRMY AUTODESK. ”

Patrz także

  • Zagnieżdżanie i nakładanie odniesień do rysunków

  • Przytnij odnośniki i bloki

   Ustawienie ścieżek do rysunków z odniesień

   DesignCenter

   Ustawianie opcji interfejsu

  Procedura

  Aby dołączyć odnośnik zewnętrzny

  Aby dołączyć lub nałożyć odnośnik za pomocą DesignCenter

  Aby wyświetlić pliki odnośników według typów na palecie Odnośniki

  Aby dopasować zaciemnienie wyświetlania odnośnika DWG

  Skrócone omówienie

  Polecenia

  Zmienne systemowe


At Odnośnik do polecenia Cal Flame Bbq863p

Bezpośredni link do pobrania At Odnośnik do polecenia Cal Flame Bbq863p

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja At Odnośnik do polecenia Cal Flame Bbq863p