Ilustrowany podział części Bosch Ktw

Ilustrowany podział części Bosch Ktw to system, który pozwala na szybkie i dokładne określenie części do danego urządzenia. System ten składa się z czterech części: szczegółowy opis części i numer katalogowy, wizualizacja części, podział na grupy i system kluczy. System Ilustrowany podział części Bosch Ktw umożliwia szybkie znalezienie i zamówienie potrzebnej części, oszczędzając czas i pieniądze.

Ostatnia aktualizacja: Ilustrowany podział części Bosch Ktw

  • Strona główna
  • AktualnościPoradniki
  • Jak podzielić ekran na 2 części?

Jak podzielić ekran? Czy taka funkcja jest w ogóle potrzebna? Pracując na laptopie, często robimy wiele rzeczy jednocześnie. Może okazać się, że uzupełniając dokument, musimy często zaglądać na inny, otwarty w oddzielnym oknie. Przełączanie się między poszczególnymi oknami, niezależnie od modelu komputera, nie jest zbyt wygodną opcją. Jak można coś na to poradzić? W takim przypadku świetnie sprawdzi się dzielenie ekranu – tak, by móc jednocześnie wyświetlać oba obszary robocze, na których nam zależy. Jak podzielić ekran na pół i kiedy konkretnie się to przydaje? Odpowiadamy w tym artykule.

Kiedy dzielić ekran na 2 części?

Podzielenie ekranu na dwie części przydaje się przy realizacji wielu zadań na laptopie – zarówno w pracy, jak i prywatnie. Kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie?

- Przy pracy z edycją zdjęć lub montażem filmów – dobrze mieć jednocześnie podgląd foldera z wszystkimi surowymi materiałami, z których możemy wybierać określone kadry lub ujęcia, a w drugim oknie – pracować nad stworzeniem finalnego dzieła.

- Przy pracy z wprowadzaniem danych – jeśli przepisujemy dane, dobrze pracować nad nimi bez konieczności przełączania się między oknami. Ułatwia to zorientowanie się, w którym punkcie dokumentu jesteśmy i powoduje mniej problemów ze skupieniem się. Wówczas nie włączamy okien, które niepotrzebnie nas rozpraszają.

- Przygotowując prezentację i jednocześnie robiąc research – znacznie łatwiej jest, jeśli dane z jednego okna możemy od razu nanieść na otwarty dokument. Takie postępowanie sprawia, że praca jest bardziej efektywna, a my – skupieni na celu.

- Przy pracy nad bardziej złożonym zagadnieniem, co pochłonie nas na kilka godzin – jeśli w międzyczasie dzieje się coś innego, czego powinniśmy mieć podgląd, dobrze pracować wtedy w dwóch oknach. Główne zadanie będziemy wykonywać bez przerw i przestojów, jeśli będziemy mieć pewność, że ważne informacje nas nie ominą, tylko wyświetlą się w drugim oknie.

- Gdy chcemy jednocześnie obejrzeć coś na ekranie i w tym samym czasie korzystać z Excela lub edytora tekstu. Możemy na przykład jednocześnie uczestniczyć w telekonferencji lub webinarium i robić notatki, lub nadrabiać zaległości, mając w drugim oknie otwarty na przykład plik tekstowy.

Jak widać, pytanie jak podzielić ekran, jest aktualne dla przedstawicieli wielu zawodów, którzy korzystają z laptopa na różne sposoby. Zanim przejdziemy do konkretnych instrukcji, warto zastanowić się, jak najlepiej przygotować się do pracy w trybie split screen.

Praca na podzielonym ekranie na laptopie – o czym pamiętać?

Chcąc pracować na podzielonym ekranie na laptopie, powinniśmy mieć na uwadze, że najlepsze rezultaty i komfort pracy osiągniemy, dzieląc ekran na dwa wtedy, gdy ma on więcej niż 15 cali. Pozwoli to stworzyć dwie sensownej wielkości przestrzenie robocze, które pozwolą na swobodne poruszanie się kursorem i pracę w odpowiednim dla naszego wzroku pomniejszeniu dokumentów (na przykład widok 70% zamiast 100% przy pliku tekstowym).

Jeśli jednak na co dzień pracujemy na ekranie o mniejszej rozdzielczości lub po podziale ekranu, wielkość okien roboczych nas nie satysfakcjonuje, lepszym rozwiązaniem może okazać się podłączenie dodatkowego monitora, który będziemy w stanie ogarnąć wzrokiem na naszym stanowisku pracy. Musimy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na tę opcję, powinniśmy przeorganizować swoje biurko, tworząc odpowiednią przestrzeń dla efektywnego działania. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na monitor o sporej rozdzielczości.

Niezależnie od tego, czy pracujemy na jednym, podzielonym ekranie, czy na laptopie z dodatkowym monitorem, decydując się na takie działanie, dobrze zainwestować w sprzęt i akcesoria, takie jak:

- Dobrej jakości myszka komputerowa – pozwala precyzyjnie wskazywać kursorem, na kliknięciu, w który obszar nam zależy. Ma to znaczenie, jeśli pracujemy na dużych pomniejszeniach dokumentów w oknach, na stosunkowo niewielkim ekranie laptopa.

- Wygodne krzesło biurowe – daje nam możliwość regulowania odległości od ekranu, bez względu na to, w jakiej kombinacji monitorów pracujemy.

- Podkładka pod nadgarstek – jeśli operując w systemie split screen, musimy być precyzyjni, taka podkładka zdecydowanie poprawi komfort naszej pracy.

Mamy już komplet informacji, jak przygotować się do pracy w systemie dwóch ekranów na laptopie. Czas przejść do konkretów i sprawdzić, jak uruchomić opcję dzielenia ekranu.

Jak podzielić ekran na 2 w przypadku Windows 10?

Zacznijmy od laptopów z Windows 10. Możemy skorzystać z więcej niż jednej metody podziału ekranu – przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich.

Podzielenie ekranu przy pomocy klawiatury

W tym przypadku, mają otwarte okno programu, który chcemy umieścić po jednej części podzielonego ekranu, powinniśmy wcisnąć przycisk z logo Windows oraz strzałkę – w prawo lub w lewo, w zależności od tego, po której stronie ekranu chcemy umieścić okno.

Wszystkie pozostałe aplikacje będą widoczne jako miniaturki po drugiej stronie ekranu – tej, której kierunku nie wybraliśmy strzałką. Chcąc dobrać program, który ma być uruchomiony w drugiej części ekranu, klikamy na miniaturkę, która powiększy się do optymalnych rozmiarów.

Jeśli okaże się, że potrzebujemy mieć uruchomionych jeszcze więcej programów, podzielone okna możemy jeszcze dodatkowo podzielić na pół. Cała procedura przebiega analogicznie, z tym że zamiast strzałek w prawo i w lewo, wybieramy te wskazujące kierunki góra-dół.

Podzielenie ekranu przy pomocy myszki

Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Tutaj kursorem powinniśmy chwycić pasek tytułu danego okna, by przeciągnąć je do brzegu monitora – po prawej lub lewej stronie. Po zwolnieniu przycisku ekran powinien się podzielić, umieszczając nasze okno z prawej lub lewej strony – w zależności od tego, na którą stronę przeciągnęliśmy okno. Po drugiej stronie wyświetlą się miniaturki pozostałych aplikacji – możemy wybrać spośród nich tę, która wypełni pozostałą część podzielonego ekranu.

Jak widać, obie metody są proste ani nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania. Aby zakończyć pracę w systemie podzielonego ekranu, wystarczy kliknąć „maksymalizuj” z prawej strony okna. W ten sposób, wybrane okno zajmie cały ekran, wyłączając pracę w podziale na dwa.

Jak podzielić ekran w MacBooku?

Jeśli zastanawiamy się, jak zrobić dwa ekrany na laptopie od Apple, jest to równie szybki proces, co w przypadku Windowsa! Jak podzielić ekran krok po kroku?

- Zatrzymujemy kursor na zielonym kółeczku z lewej strony dokumentu (tego, które służy do maksymalizacji okna), który ma znaleźć się w jednym z podzielonych okien.

- Przyciskamy i przytrzymujemy kursor na kółku.

- Z rozwijanego menu wybieramy opcję „Umieść okno po lewej stronie ekranu” lub „Umieść okno po prawej stronie ekranu” - w zależności od naszych preferencji.

- Po drugiej stronie pokażą się miniaturki innych uruchomionych programów – możemy wybrać ten, który chcemy, by znalazł się w drugiej części przedzielonego ekranu.

- Proporcje podziału ekranu możemy regulować, przesuwając pasek podziału między ekranami. Może się okazać, że w jednej z części potrzebujemy większego obszaru roboczego, podczas gdy w drugiej wystarczy nam widok cienkiego paska.

- Aby wyłączyć pracę w podzielonym ekranie, wystarczy kliknąć przycisk „maksymalizuj” w dowolnym oknie.

Powyższa instrukcja działa dla wszyskich komputerów MacBook, pracujących na systemie macOS Catalina lub nowszym.

Praca w podzielonym ekranie w wielu przypadkach jest wygodniejsza i bardziej efektywna. Uruchamianie podziału ekranu jest szybkie i intuicyjne, niezależnie od tego, czy na co dzień korzystamy z komputera z Windowsem, czy z macOS.

Czytaj więcej

Procesory i karty graficzne AMD

Firma AMD jest amerykańskim producentem sprzętu komputerowego, który rozwija i produkuje między innymi procesory do komputerów stacjonarnych i notebooków oraz karty graficzne. Jest ona największym konkurentem lidera rynku Intel w zakresie procesorów. W segmencie kart graficznych firma AMD od kilku lat walczy z firmą Nvidia o tytuł najszybszego procesora graficznego.

Więcej

Routery sprzętowe, programowe, DSL i WLAN - charakterystyka.

Routery łączą ze sobą różne sieci. Istnieją różne rodzaje routerów, jak routery sprzętowe, programowe, DSL i WLAN. Routery przekazują pakiety danych, analizując adres docelowy lub obliczając inne dane. Router nie przekazuje jednak wszystkich danych w sposób dowolny.

Więcej

Zalety i wady dysków SSD

Dyski SSD („Solid State Drive”) są dyskami twardymi wykorzystującymi pamięć flash, które są stosowane w notebookach i tabletach. W przeciwieństwie do standardowych dysków twardych (HDD) nie zawierają wirujących talerzy ani innych ruchomych części. Z tego względu dyski SSD są bardziej wytrzymałe, zużywają mniej prądu, działają bezgłośnie i mają znacznie krótszy czas dostępu do danych. pl/zalety-i-wady-dyskow-ssd">Więcej

Laptop edukacyjny dla dziecka

Nie warto dłużej wahać się, czy kupić laptop edukacyjny dla dziecka. W ręce najmłodszych użytkowników coraz częściej trafiają smartfony, tablety i laptopy. Nie ma jednoznacznie ustalonego najlepszego wieku na wejście w cyfrowy świat. Rodzice, którzy zdecydowali się pomóc swoim pociechom wykonać pierwszy krok w jego kierunku zauważają, że elektroniczny gadżet tak wciąga ich dzieci, że wolą się one bawić smartfonem, tabletem lub laptopem niż ich własnymi zabawkami. pl/laptop-edukacyjny-dla-dziecka">Więcej

Laptop na raty

Wielu osobom ciężko jest sobie wyobrazić życie bez przenośnego komputera. W pracy laptop jest niezastąpiony podczas prowadzenia prezentacji, wizyty u klienta, można z nim bez problemu przechodzić z jednego budynku lub działu do drugiego. pl/laptop-na-raty">Więcej

powrót

Przemysł i rzemiosło, prace domowe i ogrodowe, osprzęt do elektronarzędzi i serwis

Dla użytkowników profesjonalnych w przemyśle i rzemiośle produkujemy elektronarzędzia oferujące najlepsze technologie, najwyższą wydajność i doskonałą jakość, które składają się na efektywną pracę.

Na całym świecie elektronarzędzia Bosch cieszą się ogromną popularnością. Przyczyna jest prosta: Bosch to symbol jakości, innowacyjności, idealnie dopasowanego osprzętu i doskonałego serwisu.

Koszenie trawy, przycinanie żywopłotów, mycie pod ciśnieniem czy podlewanie roślin – innowacyjne narzędzia Bosch doskonale sprawdzają się w wielu pracach na świeżym powietrzu.

Osprzęt do elektronarzędzi

Niezależnie od planów, mogą Państwo w pełni polegać na oryginalnym osprzęcie Bosch.

Części zamienne możesz zamówić e-mailem lub bezpośrednio w Centralnym serwisie Bosch. Zgłoszenie naprawy elektronarzędzia możesz dokonać za pomocą formularza online.

W ostatnich dniach zakończono budowę betonowej konstrukcji trzech kondygnacji podziemnych kompleksu biurowego. KTW, który powstaje według projektu pracowni Medusa Group. Równocześnie nad poziomem zero zrealizowano 4 z 14 kondygnacji nadziemnych budynku. KTW I. Technologia zastosowana przy budowie poszczególnych pięter spowodowała, że możliwy był demontaż dwóch z czterech wykorzystywanych dotychczas dźwigów wieżowych.

Na powierzchni wszystkich trzech podziemnych kondygnacji znajdzie się w przyszłości parking z 626 stanowiskami. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi poziomami będzie odbywać się za pomocą trzech szerokich, dwukierunkowych pochylni zlokalizowanych w północnej części kompleksu.

– Zakończenie prac betonowych części podziemnej to kamień milowy w realizacji naszego projektu. To także wskaźnik solidnej sztuki budowlanej. Cieszymy się, że udało nam się dotrzeć do tego etapu budowy zgodnie z harmonogramem i bez większych trudności – mówi Bartłomiej Solik, dyrektor ds. inwestycji, TDJ Estate.

Zasadnicza część realizowanych obecnie działań na terenie budowy związana jest z betonowaniem kolejnych pięter . Każde z nich ma średnio 1480 mkw. powierzchni. W centralnej części każdego z poziomów umiejscowiony jest trzon, w którym znajduje się sześć szybów windowych, schody ewakuacyjne, a także kanały, którymi poprowadzone zostaną instalacje wewnętrze, doprowadzające media na wszystkie piętra budynku.

– Technologia budowy kolejnych pięter wykorzystująca szalunki systemowe oraz powtarzalność elementów żelbetowych, jak również dobra organizacja prac, powoduje że średni czas budowy jednej kondygnacji to ok. 3 tygodnie. Dotychczas udało nam się zrealizować już 4 z 14 kondygnacji nadziemnych pierwszej wieży kompleksu biurowego. KTW – mówi Robert Klaszczyk, kierownik projektu z ramienia firmy Strabag. – Duży postęp prac pozwolił nam także na rezygnację z dwóch żurawi, które zostały zdemontowane w ostatnich dniach. Obecnie każdego dnia na budowie pracuje ok. 170 osób – dodaje.

. KTW I zlokalizowany przy al. W. Roździeńskiego 1 w Katowicach, będzie miał 14 kondygnacji (13 pięter i parter) i 66 metrów wysokości.

Generalnym wykonawcą obiektu. KTW I jest katowicki oddział firmy Strabag. Zarządzanie inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad. KTW I TDJ Estate powierzył firmie Tebodin Poland. Za projekt odpowiada pracownia Medusa Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Ilustrowany podział części Bosch Ktw

Bezpośredni link do pobrania Ilustrowany podział części Bosch Ktw

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ilustrowany podział części Bosch Ktw