Instrukcja wymiany soczewek 3m P95

Instrukcja wymiany soczewek 3M P95 jest procesem, który może być wykonany w domu. Przed przystąpieniem do procesu należy uważnie przeczytać instrukcję. Najpierw należy zdemontować stary filtr i założyć nowy. Następnie należy zmienić wybrane soczewki zgodnie z instrukcją. Uważnie czyścić powierzchnie obu soczewek za pomocą ściereczki lub wacika z zastosowaniem wody z mydłem. Upewnij się, że są one szczelnie zamknięte i nie ma żadnych dziur. Po upewnieniu się, że wszystko jest prawidłowo zamontowane, można przystąpić do używania soczewek.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja wymiany soczewek 3m P95

SuomiTurvaohjeetXX Häikäisy- ja loukkaantumisvaara! Älä koskaan katso optisilla laitteillaaurinkoon tai muuhun kirkkaaseen valonlähteeseen! Älä katso suoraanvalonlähteeseen. XX Tulipalovaara! Linssien ”polttolasivaikutus” voi asiattomassa käytössä taivarastoinnissa aiheuttaa huomattavia vahinkoja! Varmista, ettei optisialinssejä jätetä koskaan aurinkoon ilman suojusta! XX Suojaa varalinssiä iskuilta tai törmäyksiltä, kosteudelta ja ylettömältälämmöltä! XX Tiedota näistä vaaroista myös muille henkilöille ja erityisesti lapsille! LinssinvaihtoLinssinvaihto tapahtuu taaemmanlinssinpidikkeen w avulla. Kierrä suurennuslasipääpystysuoraan asentoon, jotta linssi e ei putoa pidikkeestä, kunmolemmat ruuvit q irrotetaan. Avaamolemmat ruuvit q, irrota sitten pidikew. Ota linssi e pidikkeestä ja aseta pidikkeeseen6 dioptrian linssi. Varmistatällöin oikea asento! Voimakkaammankuperan osan on osoitettava alaspäin. Hoito-ohjeetPuhdista linssi e pehmeällä, nukattomalla liinalla (esim. silmälasien puhdistusliinalla). Puhdista voimakkaammat epäpuhtaudet (esim. sormenjäljet)linssistä e varovasti kostealla liinalla. Älä käytä pehmentimiä sisältäviä saippualiuoksia, alkoholipitoisia liuotinaineitatai hankaavia puhdistusaineita! Linssi e voi muuten rikkoutua. - 16 -

Tekniset tiedotXX Taittovoimakkuus: 6, 0 DXX Suurennus: 2, 5xXX Halkaisija:132 mmTakuuMyönnämme lakisääteisten määräysten puitteissa takuun tässä ohjeessakuvatun tuotteen toiminnalle valmistusvirheestä tai materiaalivirheestä aiheutuvienmahdollisten vikojen suhteen. Emme vastaa asiattomasta käsittelystätai putoamisen tai iskun vaikutuksesta aiheutuvista vahingoista. Takuuainoastaan ostotositteen esittämistä vastaan! PolskiWskazówki bezpieczeństwaXX Niebezpieczeństwo oślepienia i odniesienia obrażeń! Nigdy nie patrz przezurządzenia optyczne bezpośrednio w słońce lub inne jasne źródła światła! Nigdynie patrz bezpośrednio w źródło światła. XX Niebezpieczeństwo pożaru! Soczewki przy nieprawidłowym użytkowaniu lub przechowywaniumogą spowodować poważne szkody w wyniku „skupiania promieni słonecznych”! Pamiętaj, by nigdy nie kłaść soczewek optycznych bez osłony na słońcu! XX Soczewki zapasowe chroń przed obijaniem lub uderzeniem, wilgocią i nadmiernymciepłem! XX Zwróć na to uwagę innym osobom, a w szczególności dzieciom! - 17 -

 • Page 8 and 9: Sostituzione della lenteLa sostituz
 • Page 10 and 11: ¡No utilice soluciones jabonosas q
 • Page 12 and 13: DanskSikkerhedsanvisningerXX Fare f
 • Page 14 and 15: Använd inte rengöringsmedel med m
 • Page 18 and 19: Wymiana soczewekSoczewki wymienia s
 • Page 20 and 21: Technická dataXX Lámavost:6, 0 dpt
 • Page 22 and 23: - 22 -

Soczewki kontaktowe to dla wielu osób posiadających wadę wzroku doskonałe rozwiązanie ich problemów. Są wygodniejsze niż okulary, nie zmieniają kształtu i wyrazu twarzy, a na dodatek mogą korygować naprawdę dużą rozpiętość wad. Niestety, niektórzy pacjenci mają problem z założeniem soczewek lub z uczuciem pieczenia czy wręcz obecności ciała obcego w oku. Prawidłowo założone soczewki kontaktowe nie powinny jednak wywoływać takich dolegliwości. Jak zakładać soczewki kontaktowe – multifokalne, jednodniowe, miesięczne – by właściwie spełniały swoją funkcję? Jak je zdejmować i jak o nie dbać, aby nie przyczyniły się do podrażnień i infekcji oka? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z użytkowaniem szkieł kontaktowych znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

Czy zakładanie soczewek boli?

Główną obawą w zakładaniu soczewek dla początkujących jest to, że cały ten proces wiąże się z bólem. Nic bardziej mylnego! Na szczęście szkła kontaktowe są na tyle miękkie i elastyczne, że zarówno ich zakładanie, jak i zdejmowanie w żadnym wypadku nie powinno powodować bólu. Wielogodzinne ich noszenie – zwłaszcza na początku – może powodować pewien dyskomfort, jednak jest to naturalna reakcja, a z czasem mija. By ułatwić osobom początkującym zakładanie soczewek oraz oswoić je z poszczególnymi krokami, przygotowaliśmy krótki poradnik!

Krok pierwszy: higiena i przestrzeganie zasad

Zakładanie soczewek zawsze należy rozpocząć od dokładnego mycia rąk wodą z mydłem – pozwoli to zarówno na zachowanie higieny, jak i zapobiegnie mikrouszkodzeniom soczewek, które mogłyby powstać w wyniku kontaktu z cząsteczkami kurzu i pyłkami, znajdującymi się na skórze. Dodatkowo mycie rąk zapewnia ochronę przed transferem bakterii i wirusów z rąk na soczewkę, a później na gałkę oczną – przez którą również możemy zarazić się różnymi chorobami. Oprócz przestrzegania podstawowych zasad higieny należy pamiętać także o codziennej wymianie płynu do soczewek w pudełeczku oraz o myciu pojemniczka do ich przechowywania, oraz o wymianie samego pudełka – przynajmniej raz na miesiąc.

Krok drugi: jak założyć soczewki?

Zakładanie soczewek rozpocznij od umieszczenia szkła kontaktowego na opuszce suchego, umytego palca wskazującego ręki dominującej i od sprawdzenia, czy soczewka przybiera kształt miseczki – jeśli tak, to trzymasz ją w odpowiedni sposób. Następnie:

• środkowy palec tej samej ręki przyłóż do dolnych rzęs i odciągnij dolną powiekę w dół, a palcami drugiej ręki odciągnij górną powiekę;

• soczewkę nałóż na oko, odsuwając następnie palec, na którym się znajdowała;

• spójrz w dół, w górę i na boki, a następnie puść dolną, a później górną powiekę;

• w tym momencie większość osób zaczyna mrugać – jest to jednak błąd, który może spowodować przesunięcie się soczewki na oku w niepożądane miejsce. Zamiast mrugać, spójrz znów w dół – to pozwoli stawić się soczewce w centralnym miejscu oka.

Gotowe! Soczewka leży odpowiednio, jeśli nie uwiera, a jednocześnie zapewnia dobre widzenie. W przypadku odczuwania dyskomfortu należy ją zdjąć, przepłukać płynem do soczewek i znów założyć.

Jak zdejmować soczewki kontaktowe?

Przy zdejmowaniu szkieł kontaktowych najważniejsze jest zachowanie właściwej higieny – przed przystąpieniem do tej czynności należy więc dokładnie umyć ręce. Zdejmowanie soczewek – krok po kroku – wygląda następująco:

• palcem środkowym ręki dominującej odciągnij w dół dolną powiekę;

• spójrz w górę (nie unosząc głowy) i przyłóż opuszek palca wskazującego ręki dominującej do dolnej krawędzi soczewki, a następnie zsuń ją na białą część oka;

• nadal patrząc w górę chwyć soczewkę palcem wskazującym i kciukiem – zrób to delikatnie, by nie uszkodzić soczewki.

Jak dbać o soczewki?

Oprócz umiejętności zakładania i zdejmowania soczewek, osoby stosujące na co dzień szkła kontaktowe powinny mieć również wiedzę na temat tego, jak dbać o soczewki. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by przemywać je odpowiednio dobranym płynem po każdym użyciu. Po zdjęciu szkieł polewamy je więc płynem – po uprzednim umieszczeniu ich w zagłębieniu dłoni – i pocieramy przez 30 sekund tak, by obie strony miały kontakt ze specyfikiem myjącym.

Soczewki powinny być przechowywane w specjalnym pojemniczku z dwiema komorami – na prawą i lewą soczewkę. Obie komory muszą być wypełnione świeżym płynem – wymienianym przy każdej zmianie szkieł. Takie przechowywanie zapewni szkłom ochronę przed zniszczeniami mechanicznymi oraz przed wysychaniem (płyn powinien całkowicie przykrywać soczewki).

Zaniedbane, źle pielęgnowane i rzadko czyszczone szkła kontaktowe mogą być przyczyną chorób oczu (bakteryjnych, wirusowych), a nawet uszkodzeń mechanicznych. Należy także bezwzględnie pamiętać o tym, że soczewki to wyroby medyczne, które powinny być używane wyłącznie za zgodą specjalisty i zgodnie z jego zaleceniami.

O tym, jak dbać o soczewki pisaliśmy również w artykule Bezpieczne używanie miesięcznych soczewek kontaktowych – poradnik.

Podsumowanie

Zakładanie soczewek nie jest tak naprawdę trudnym zadaniem, jednak to naturalne, że na początku będzie powodowało strach, a być może nawet dyskomfort – wprawa i przyzwyczajenie mogą jednak skutecznie go wyeliminować. Przy użytkowaniu szkieł kontaktowych bezwzględnie należy pamiętać o higienie – zarówno dłoni, jak i soczewek – zwłaszcza przy ich zakładaniu i zdejmowaniu. Właściwe dobrane soczewki, noszone zgodnie z zaleceniem kontaktologa i właściwie pielęgnowane, pozwalają doskonale korygować wzrok i zapewniają wygodę użytkowania. Zdecydowanie warto porzucić obawy i spróbować tej metody korekcji!

ten tekst przeczytasz w 6 minut

AlconPartner publikacji

Refrakcyjna wymiana soczewki daje ogromne możliwości korekcji wad wzroku, a co najważniejsze – w bezpieczny i minimalnie inwazyjny sposób. Dowiedz się, na czym polega refrakcyjna wymiana soczewki oraz dla kogo taki zabieg może być dobrym wyborem.

 • Refrakcyjna wymiana soczewki – korekta wad wzroku na miarę XXI wieku
 • Kto jest dobrym kandydatem do refrakcyjnej wymiany soczewki? Refrakcyjna wymiana soczewki – jak wygląda zabieg? Rodzaje soczewek wewnątrzgałkowych

Twój wzrok nie jest doskonały? Nie martw się, nie jesteś sam. Jedno z najnowszych badań przeprowadzonych przez czasopismo medyczne The Lancet wykazało, że aż 36 milionów ludzi na świecie jest niewidomych, 216 milionów ma umiarkowane lub ciężkie upośledzenie wzroku, a 188 milionów zmaga się z łagodnym upośledzeniem wzroku. [1] Na szczęście, dzięki ogromnym postępom w chirurgii okulistycznej dostępnych jest obecnie wiele opcji korekcji wzroku, a jedną z coraz bardziej popularnych metod leczenia wad reakcji jest właśnie refrakcyjna wymiana soczewki.

Refrakcyjna wymiana soczewki – korekta wad wzroku na miarę XXI wieku

Refrakcyjna wymiana soczewki (z ang. RLE Refractive Lens Exchange lub CLE Clear Lens Extraction) to zabieg polegający na wymianie naturalnej soczewki oka na pewnego rodzaju implant, sztuczną soczewkę wykonaną z silikonu lub specjalnie do tego celu stworzonego materiału – najczęściej akrylu hydrofobowego. Sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa jest trwałym zamiennikiem naturalnej soczewki i została zaprojektowana tak, aby służyła do końca życia.

Technika chirurgiczna RLE jest odmianą standardowego zabiegu usunięcia zaćmy, ale skutecznie koryguje wady i rozwiązuje inne problemy wpływające na jakość widzenia – m. in. krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność oraz astygmatyzm. Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki jest praktycznie identyczny jak operacja zaćmy. Różnica polega na tym, że w RLE wymieniana soczewka jest przezroczysta, a nie zmętniała z powodu zaćmy.

Co ciekawe, koncepcja wymiany przezroczystych soczewek sięga aż XVIII wieku, kiedy Abbé Desmonceaux w 1776 roku jako pierwszy przeprowadził taką operację we Francji. [2] Obecnie, dzięki ogromnemu rozwojowi okulistyki zabieg ten jest szansą prawie dla każdej osoby, która chce uniezależnić się od okularów lub soczewek kontaktowych.

Kto jest dobrym kandydatem do refrakcyjnej wymiany soczewki?

Refrakcyjna wymiana soczewki na pewno nie będzie dobrym wyborem dla każdego, kto chce uniezależnić od okularowej korekcji wzroku – jest możliwością, którą warto rozważyć ze specjalistą.

Z RLE w szczególności skorzystają osoby, u których wystąpienie prezbiopii po 40 r. ż. nałożyło się na wcześniej istniejące wady wzroku — dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, przez co korekcja okularami lub soczewkami kontaktowymi jest bardzo trudna.

Zabieg RLE polecany jest przede wszystkim osobom:

  po 40 roku życia, z wysokimi wadami wzroku oraz prezbiopią, które z różnych powodów takich jak np. cienka rogówka czy zespół suchego oka są zdyskwalifikowane do zabiegu laserowej korekcji wzroku. [3] 

Niezaprzeczalną korzyścią związaną z refrakcyjną wymianą soczewki jest także uniknięcie rozwoju zaćmy i zabiegu jej usunięcia w przyszłości. Nie istnieje ryzyko, że soczewka wewnątrzgałkowa zmętnieje i dojdzie do rozwoju zaćmy – choroby, która dotyka prawie 60 proc. osób po 60 r.

Refrakcyjna wymiana soczewki – jak wygląda zabieg?

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki jest szybka, bezbolesna, niezwykle skuteczna i związana z bardzo małym ryzykiem powikłań. Wymianę soczewki przeprowadza się na jednym oku na raz, zwykle w odstępie tygodnia lub dwóch w celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa zabiegu. Operacja RLE trwa mniej niż 30 minut i jest wykonywana w trybie ambulatoryjnym, w ramach chirurgii tzw. jednego dnia. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny (może występować jedynie lekki dyskomfort), a większość osób potwierdza poprawę widzenia już po 24 godzinach. Czasami po zabiegu może wystąpić początkowa nadwrażliwość na światło i początkowy zauważalny efekt rozproszenia światła – zjawisko to ma prawo występować po wszystkich zabiegach mających na celu usunięcie wady wzroku, ale ma charakter przejściowy i całkowicie odwracalny. [5]

Wiele osób może zastanawiać się, jak wygląda gojenie oka po zabiegu — nacięcie rogówki podczas refrakcyjnej wymiany soczewki jest tak małe, że nie są potrzebne żadne szwy — oko zagoi się samo w sposób naturalny. Do wykonywania codziennych czynności można wrócić już dzień po zabiegu, jednak zaleca się, aby na kilka tygodni po wymianie soczewki zrezygnować m. z intensywnych aktywności sportowych.

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, z zabiegiem RLE są związane pewne ryzyka, o których należy porozmawiać z okulistą. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu RLE mogą być różne choroby oczu, w tym zwyrodnienie plamki żółtej. Przed kwalifikacją do refrakcyjnej wymiany soczewki konieczne jest specjalistyczne badanie okulistyczne, podczas którego sprawdzany jest stan pacjenta i dobierana jest odpowiednia soczewka. O kwalifikacji zawsze decyduje lekarz, który bierze pod uwagę wszystkie za i przeciw wykonaniu zabiegu RLE.

Rodzaje soczewek wewnątrzgałkowych

Tak jak ma to miejsce w przypadku okularów czy soczewek kontaktowych, również w przypadku RLE pacjent ma możliwość wyboru soczewki odpowiadającej indywidualnym potrzebom. Wybór soczewki powinien być dokonany na podstawie analizy aktywności i stylu życia pacjenta oraz jego oczekiwań dotyczących jakości widzenia po zabiegu.

W ramach RLE wszczepia się najczęściej soczewki trójogniskowe – zapewniające dobre widzenie bliży, dali i odległości pośrednich oraz trojogniskowe toryczne, które dodatkowo korygują astygmatyzm. Specjaliści rekomendują, by wybierać takie, które zostały zarejestrowane w tym wskazaniu, gdyż dzięki temu mamy pewność, że ich skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone odpowiednimi obserwacjami klinicznymi. Takimi soczewkami trójogniskowymi są AcrySof® IQ PanOptix® oraz AcrySof IQ PanOptix® Toric (do korekcji astygmatyzmu) firmy Alcon, które zapewniają dobre widzenie do bliży dali i odległości pośrednich (60 cm), bez konieczności noszenia okularów. [6]

Kolejną, najnowszą propozycją od firmy Alcon jest soczewka AcrySof® IQ Vivity oraz AcrySof® IQ Vivity Toric– pierwsza w swoim rodzaju niedyfrakcyjna soczewka o poszerzonej głębi ostrości korygującą starczowzroczność, która zapewnia bardzo dobre widzenie do dali i odległości pośrednich oraz funkcjonalne widzenie do bliży. Jednocześnie ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia niechcianych zjawisk fotooptycznych takich jak aureole wokół źródeł światła czy olśnienia – ryzyko tych zjawisk jest większe w przypadku soczewek trójogniskowych.

Soczewki wewnątrzgałkowe wykonane z AcrySof® były testowane klinicznie i wyróżniają się bardzo dobrą zgodnością biologiczną. Dzięki swoim właściwościom i budowie ułatwiają bezpieczne wszczepienie soczewki i zachowują stabilność w oku przez całe życie. Ponadto filtr UV i filtr światła niebieskiego chronią siatkówkę przed światłem o wysokiej energii, zmniejszając tym samym ryzyko poźnej progresji AMD. [7]

Więcej o refrakcyjnej wymianie soczewki na www. pl

PL-ACP-2200003

  • 1. Bourne, R., Steinmetz, J. D., Flaxman, S., Briant, P. S., Taylor, H. R., Resnikoff, S.,... & Tareque, M. I. (2021). Trends in prevalence of blindness and distance and near vision impairment over 30 years: an analysis for the Global Burden of Disease Study. The Lancet global health, 9(2), e130-e143., https://www. thelancet. com/journals/langlo/article/PIIS2214-109X(20)30425-3/fulltext
  • 2. Alió, J. L., Grzybowski, A., & Romaniuk, D. (2014). Refractive lens exchange in modern practice: when and when not to do it?. Eye and Vision, 1(1), 1-13., https://www. ncbi. nlm. nih. gov/pmc/articles/PMC4655463/
  • 3. Wieczorek-Wojtaszek, W., Adamski, W., Dmitriew, A., & Kocięcki, J. (2017). Refrakcyjna wymiana soczewki z wszczepieniem soczewki trójogniskowej Alcon AcrySof® IQ PanOptix®–kontrowersja czy standard. OphthaTherapy, 4(4), 225-230., https://bibliotekanauki. pl/api/full-texts/2022/1/17/13cad6af-0106-4aff-8fe8-62a4ee8dbb47. pdf
  • 4. Wytyczne Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, https://www. pto. com. pl/wytyczne
  • 5. Alcon, Chirurgiczna korekcja wzroku z AcrySof® IQ PanOptix, Zyskaj niezależność od okularów, https://panoptix. pl/wp-content/uploads/2021/05/ALCON_ULOTKA_PANOPTIX_RENATA-PRZEMYK_05_05-fin. pdf
  • 6. Alcon, Co to jest refrakcyjna wymiana soczewki?, https://panoptix. pl/refrakcyjna-wymiana-soczewki/
  • 7. Alcon, Informacja dla pacjenta, www. pn https://panoptix. pdf
  • wady wzrokuzaćma

    Jak dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe?

    Soczewki kontaktowe to wybawienie dla wielu osób borykających się z wadą wzroku. Są wygodniejsze, dokładniejsze i nie przeszkadzają nam tak, jak obecne na nosie...

    Soczewki wewnątrzgałkowe – nowoczesna metoda leczenia zaćmy

    Dzięki ogromnemu postępowi technologii i medycyny soczewki wewnątrzgałkowe mają dziś jeszcze większą "moc" niż kilka lat temu. Obecnie operacja usunięcia zaćmy... pl/potwierdzona-skutecznosc-w-spowalnianiu-krotkowzrocznosci-u-dzieci---ogloszono-wyniki-szescioletniego-badania-klinicznego-soczewek-z-technologia-d-i-m-s, artykul, 57849119. html" id="onet-ad-nativestd" data-slot="nativestd" data-ad-template="nativestd" data-lps-url="href" data-lps-title="title" data-prop-lazypercentage="50">

    Potwierdzona skuteczność w spowalnianiu krótkowzroczności u dzieci - ogłoszono wyniki sześcioletniego badania klinicznego soczewek z technologią D. S

    Soczewki okularowe MiYOSMART wykorzystujące technologię D. S., stosowane w celu spowalniania postępu krótkowzroczności u dzieci, wykazują długotrwałą... pl/ultra-wzrok-ultra-komfort/soczewki-kontaktowe, nosisz-soczewki--oto-osiem-bledow--ktore-popelniasz-kazdego-dnia, artykul, 63072175. eu/pulscms-transforms/1/S-Zk9kpTURBXy8zZjViMzcyYTg3ZjcxNzM5MGFhZDg4OWFkNjY1MDY5MS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/FI9k9kpTURBXy8zZjViMzcyYTg3ZjcxNzM5MGFhZDg4OWFkNjY1MDY5MS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Nosisz soczewki? Oto osiem błędów, które popełniasz każdego dnia"/>Nosisz soczewki? Oto osiem błędów, które popełniasz każdego dnia

    Ich użytkowanie jest łatwiejsze niż myślisz - wystarczy opanować technikę zakładania i nakładania soczewek kontaktowych, a także przestrzegać zasad prawidłowej... pl/ultra-wzrok-ultra-komfort/soczewki-kontaktowe, fakty-i-mity-na-temat-soczewek-kontaktowych--sprawdzam-, film, 87666392. eu/pulscms-transforms/1/tYVk9kpTURBXy80ODNhNGE1NWM2NTRmYmE2MTBmNWYwOGNkZWY4NTJlMS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/dTrk9kpTURBXy80ODNhNGE1NWM2NTRmYmE2MTBmNWYwOGNkZWY4NTJlMS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych. Sprawdzam! "/>Fakty i mity na temat soczewek kontaktowych. Sprawdzam!

    O soczewkach kontaktowych słyszał każdy, kto ma wadę wzroku. Decyduje się na nie coraz więcej osób. Jednak mimo tego, że soczewki kontaktowe weszły do... pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego, nowa-soczewka-wewnatrzgalkowa-do-widzenia-w-blizy-funkcjonalnej-jest-juz-wszczepiana-podczas-operacji-zacmy, artykul, 39415485. eu/pulscms-transforms/1/6Yyk9kpTURBXy8xNTQxMjIwNWE3MjZkNzIyM2I0MGFiY2E3YmRhNGY0Ny5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/rVzk9kpTURBXy8xNTQxMjIwNWE3MjZkNzIyM2I0MGFiY2E3YmRhNGY0Ny5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Nowa soczewka wewnątrzgałkowa do widzenia w bliży funkcjonalnej jest już wszczepiana podczas operacji zaćmy"/>Nowa soczewka wewnątrzgałkowa do widzenia w bliży funkcjonalnej jest już wszczepiana podczas operacji zaćmy

    Zabiegi laserowe i wszczepienie zaawansowanych soczewek wewnątrzgałkowych to nowoczesne metody leczenia zaćmy, choroby prowadzącej do stopniowego pogorszenia... pl/ultra-wzrok-ultra-komfort/soczewki-kontaktowe, czy-soczewki-kontaktowe-moga-zapewniac-komfort-przez-16-godzin-, artykul, 84510568. eu/pulscms-transforms/1/FiGk9kpTURBXy80YjljMDRlMGIzY2U3MTg1YmRjMjYzNmZlNDZjYWZlNi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/KqQk9kpTURBXy80YjljMDRlMGIzY2U3MTg1YmRjMjYzNmZlNDZjYWZlNi5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Czy soczewki kontaktowe mogą zapewniać komfort przez 16 godzin? "/>Czy soczewki kontaktowe mogą zapewniać komfort przez 16 godzin?

    Pracujesz przez wiele godzin przy komputerze? W dobie pandemii pewnie także spotkasz się z przyjaciółmi i uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych głównie... pl/ultra-wzrok-ultra-komfort/soczewki-kontaktowe, quiz-wiedzy-soczewkach-kontaktowych, artykul, 46259462. eu/pulscms-transforms/1/aA6k9kpTURBXy85ZmY5OWFlZTllZTJmNjE3ZDIyMTM3ODY5YmZlYjFhOS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/E20k9kpTURBXy85ZmY5OWFlZTllZTJmNjE3ZDIyMTM3ODY5YmZlYjFhOS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Quiz wiedzy o soczewkach kontaktowych"/>Quiz wiedzy o soczewkach kontaktowych

    Zapewniają wygodę i ostrość widzenia, a może ich pielęgnacja sprawia nam trudność, a noszenie przyprawia o bóle głowy? Wokół soczewek kontaktowych narosło wiele... pl/ultra-wzrok-ultra-komfort/soczewki-kontaktowe, soczewki-kontaktowe---co-musisz-wiedziec-na-start-, artykul, 92550275. eu/pulscms-transforms/1/eAyk9kpTURBXy9mZGVkYWRkZDk3MmY0M2IwMDAxMjc0MzQ3Mzc5MjZlOS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwAQ" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/-oBk9kpTURBXy9mZGVkYWRkZDk3MmY0M2IwMDAxMjc0MzQ3Mzc5MjZlOS5qcGeRkwXNAQTMkd4AAaEwBQ" alt="Soczewki kontaktowe - co musisz wiedzieć na start? "/>Soczewki kontaktowe - co musisz wiedzieć na start?

    Chciałbyś uniezależnić się od okularów, ale nie wiesz czy soczewki kontaktowe są rozwiązaniem dla Ciebie? Czy zapewnią Ci komfort podczas pracy przy komputerze,... pl/zdrowie, soczewki-kolorowe---rodzaje--zalety--bezpieczenstwo, artykul, 1735193. eu/pulscms-transforms/1/LCBk9kqTURBXy9kMTc3MDJmNjMzNDRlMGUzMzIwYmJmYjAzODMwNzdlNS5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAE" data-original-webp="//ocdn. eu/pulscms-transforms/1/zNkk9kqTURBXy9kMTc3MDJmNjMzNDRlMGUzMzIwYmJmYjAzODMwNzdlNS5qcGVnkZMFzQEEzJHeAAGhMAU" alt="Soczewki kolorowe - rodzaje, zalety, bezpieczeństwo [WYJAŚNIAMY]"/>Soczewki kolorowe - rodzaje, zalety, bezpieczeństwo [WYJAŚNIAMY]

    Soczewki kolorowe w dzisiejszych czasach mają walor nie tylko optyczny, ale również wizerunkowy i kosmetyczny. Na rynku istnieje wiele rodzajów soczewek...

    Ewelina Hen

Instrukcja wymiany soczewek 3m P95

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja wymiany soczewek 3m P95

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja wymiany soczewek 3m P95