Jak korzystać z podręcznika Aeg Rcb732d5mx

Podręcznik Aeg Rcb732d5mx to kompaktowa instrukcja obsługi, która zawiera informacje na temat bezpiecznego i skutecznego korzystania z urządzenia. Zawiera ona wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby upewnić się, że działa ono prawidłowo i bezpiecznie. Zawiera on również ważne informacje dotyczące konserwacji i eksploatacji urządzenia, aby zapewnić, że będzie on działał prawidłowo przez długi czas. Podręcznik jest bardzo przydatny, gdy chcesz dowiedzieć się, jak działa urządzenie, jak je używać i jak je konserwować.

Ostatnia aktualizacja: Jak korzystać z podręcznika Aeg Rcb732d5mx

 • Usługa coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego
 • O projekcie Innowacyjne wykorzystanie coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego
 • Jak korzystać z podręcznika
 • Autorki/autorzy podręcznika

Jeśli chcesz zostać specjalistką/specjalistą coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego – ten podręcznik adresowany jest do ciebie. W szczególności skierowany jest on do osób zajmujących się doradztwem zawodowym i szeroko rozumianą aktywizacją zawodową rodziców oraz do osób odpowiedzialnych w organizacjach za kształtowanie polityki zatrudnienia oraz rozwiązań przyjaznych pracownikom i pracownicom, w tym dedykowanych pracownicom/pracownikom będącym rodzicami.

Podręcznik umożliwi ci nabycie nowych kompetencji z zakresu pracy indywidualnej oraz grupowej, dzięki którym będziesz mogła/mógł oferować rodzicom napotykającym na trudności w obszarze godzenia życia zawodowego i rodzinnego kompleksowe oraz uzupełniające się wsparcie. Jeśli zajmujesz się doradztwem zawodowym czy też innymi formami wsparcia w procesie aktywizacji zawodowej rodziców, korzystanie z podręcznika umożliwi ci zaplanowanie oraz wdrożenie planu ukierunkowanego na podjęcie oraz utrzymanie zatrudnienia przez rodzica, przy równoczesnym zachowaniu przez niego harmonii pomiędzy sferą zawodową i rodzinną. Jeśli z kolei jesteś osobą pracującą w dziale human resources lub bezpośrednio zarządzasz pracownicami/pracownikami w organizacji, podręcznik będzie pomocny w zakresie kształtowania polityki zatrudnienia wpływającej na lojalność, zaangażowanie oraz wzrost motywacji pracownic/pracowników, zwłaszcza tych będących rodzicami.

Podręcznik został podzielony na cztery części. Pierwsza, zatytułowana WPROWADZENIE, zawiera krótki opis tematyki godzenia życia zawodowego i rodzinnego oraz wyjaśnienie, co składa się na usługę coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Dodatkowo, w części tej znajdziesz opis projektu, w ramach którego powstał niniejszy podręcznik oraz poznasz zespół zaangażowany w jego przygotowanie.

Część NARZĘDZIA poświęcona jest innowacyjnym narzędziom wypracowanym w ramach projektu, w oparciu o które możesz w ramach pracy indywidualnej wspierać rodzica w procesie osiągania równowagi pomiędzy pracą zawodową i życiem rodzinnym. Znajdziesz tutaj opis dwóch narzędzi do pracy indywidualnej – Indywidualnego Planu Godzenia Życia Zawodowego i Rodzinnego oraz Zeszytu Indywidualnego Bilans–Balans – wraz z gotowymi formularzami do wykorzystania w pracy z rodzicem oraz wytycznymi do pracy w oparciu o nie. Narzędzia opisane zostały w taki sposób, aby czytelnie przedstawiały strukturę pracy z rodzicem oraz porządek poszczególnych sesji realizowanych metodą coachingową. W części narzędziowej znajdziesz również opis Klubu Rodzica, czyli inicjatywy ukierunkowanej na angażowanie rodziców w tworzenie nieformalnej sieci wsparcia i rozwoju.

Kolejna część podręcznika, zatytułowana PAKIET SZKOLENIOWY, przedstawia możliwości związane z pracą grupową z rodzicami w procesie wspierania ich w budowaniu równowagi na linii praca–rodzina. W tej części podręcznika znajdziesz gotowe moduły szkoleniowe, odzwierciedlające różne perspektywy oraz różne propozycje rozwiązań, dzięki czemu każdy rodzic będzie w stanie w sposób świadomy i przemyślany opracować indywidualną, dopasowaną do swoich potrzeb zawodowych i rodzicielskich strategię godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Propozycje szkoleń nie są przypadkowe, stanowią wynik doświadczeń oraz refleksji powstałych w trakcie realizacji projektu. Poszczególne moduły szkoleniowe opracowane zostały także w oparciu o zasady uczenia się osób dorosłych, stąd tak ogromny nacisk nie tyle na stronę teoretyczną, ale praktyczną, opierającą się na własnych doświadczeniach oraz indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach rodziców wynikających z ich bieżącej sytuacji życiowej.

Każde ze szkoleń opracowane zostało wedle tego samego schematu. W opisie szkolenia znajdziesz zatem sesje tematyczne składające się na dane szkolenie, wraz z propozycją konkretnych ćwiczeń do wykorzystania w ramach poszczególnych sesji. Ćwiczenia te zostały opisane w taki sposób, abyś wiedziała/wiedział, jak je przeprowadzić, łącznie ze sposobem ich omówienia oraz podsumowania na forum. Dodatkowo, ćwiczenia zostały wzbogacone o materiały trenerskie. Materiały te mogą być zarówno materiałami do rozdania osobom uczestniczącym w szkoleniu, jak i materiałami, w oparciu o które uzupełnisz swoją wiedzę o zagadnienia niezbędne do przeprowadzenia danej sesji.

Ostatnia część podręcznika to NIEZBĘDNIK. W części tej znajdziesz dodatkowe informacje czy materiały umożliwiające sprawne i efektywne korzystanie z podręcznika. Znajdziesz tutaj zatem słowniczek pojęć używanych w podręczniku oraz opis metod pracy wykorzystywanych w ramach pracy indywidualnej czy grupowej z rodzicem.

W NIEZBĘDNIKU możesz zapoznać się również z wynikami badań przeprowadzonych w ramach projektu, które w sposób nowatorski przedstawiają spojrzenie na kwestie składające się na problem godzenia życia zawodowego i rodzinnego w Polsce. Zapoznanie się z tą częścią podręcznika na pewno będzie pomocne, aby w sposób kompleksowy zrozumieć różne obszary problemowe, które składają się na równowagę pomiędzy pracą zawodową i rodziną, wskazując zarazem złożoność oraz wielowątkowość tego zagadnienia.

NIEZBĘDNIK zawiera także listę wszystkich ćwiczeń prezentowanych w części szkoleniowej podręcznika. Na ich podstawie możesz opracować własne, nowatorskie moduły szkoleniowe, mając zarazem pewność, że będą one odnosić się do kwestii związanej z obszarem godzenia życia zawodowego i rodzinnego. Zadbaj jednak o to, aby wybór konkretnych propozycji ćwiczeń wynikał z celów szkoleniowych, jakie sobie stawiasz w ramach pracy z określoną grupą rodziców.

Jeżeli jesteś zainteresowana/zainteresowany pracą metodą coachingową, możesz skorzystać z materiału audio, na którym znajdują się nagrane przykładowe sesje. Niech służą ci one za inspirację w drodze do budowania swoich kompetencji zawodowych i osobistych oraz stawania się specjalistką/specjalistą ds. coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego.

Z podręcznika możesz korzystać w sposób usystematyzowany oraz wybiórczy. Jego struktura zaplanowana została z myślą zarówno o osobach, które chcą korzystać z rozwiązań w postaci gotowych programów szkoleniowych, jak i tych, które same chcą tworzyć propozycje wsparcia dla rodziców, bazując na propozycjach ćwiczeń zawartych w podręczniku. Możesz zatem zastosować programy szkoleniowe, które powstały w ramach projektu, możesz również sama/sam komponować programy szkoleniowe, wybierając te elementy poszczególnych szkoleń, które wydają się najbardziej adekwatne i potrzebne rodzicom, z którymi pracujesz.

Treści podręcznika mogą mieć zarówno zastosowanie w ramach pracy indywidualnej z rodzicem, jak i w przypadku pracy grupowej. Część NARZĘDZIA została opracowana pod kątem pracy indywidualnej z rodzicem, z kolei część PAKIET SZKOLENIOWY ukierunkowany jest na pracę grupową. Obie części wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu możesz zaoferować rodzicowi kompleksową ofertę wsparcia. Niemniej jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś szukała/szukał inspiracji do pracy indywidualnej w ćwiczeniach znajdujących się w części szkoleniowej podręcznika.

Możesz korzystać tylko z wybranych przez ciebie narzędzi, szkoleń, sesji szkoleniowych czy wreszcie ćwiczeń zawartych w podręczniku. Jednak jeśli masz aspiracje, aby stać się specjalistką/specjalistą coachingu godzenia życia zawodowego i rodzinnego, koniecznie zapoznaj się z całą treścią podręcznika. Szczególnie istotne są tutaj założenia do pracy przy wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi projektowych, tj. metod pracy z rodzicem w oparciu o Indywidualny Plan Godzenia Życia Zawodowego i Rodzinnego oraz Zeszyt Indywidualny Bilans–Balans. Tylko w ten sposób zdobędziesz wiedzę merytoryczną, niezbędną w procesie wspierania rodzica w wypracowaniu własnych rozwiązań stanowiących odpowiedź na problem braku równowagi pomiędzy pracą i rodziną.

beznámrazová chladnička s mrazákem • výška 186 cm • objem chladničky 230 l / mrazničky 101 l • energetická třída D • 10 let záruka na motor • technologie TwinTech® NoFrost – dva chladicí systémy pro ledničku a mrazničku • technologie 360° chlazení – optimální proudění chladného vzduchu po celém prostoru • funkce Superchlazení a Supermrazení – dočasně sníží teplotu v lednici i mrazničce • systém CustomFlex® – možnost zorganizovat úložný prostor podle potřeby • LED displej • možnost změny směru otevírání dveří • hlučnost 39 dB • V × Š × H: 186 × 59, 5 × 65 cm

AEG Mastery RCB732D5MX, NoFrost, nerez

Volně stojící chladnička s mrazákem AEG Mastery RCB732D5MX NoFrost v sobě nosí jedinečný design v kombinaci s vysokou praktičností díky variabilitě vnitřního uspořádání a k tomu významně zachovává kvalitu skladovaných potravin. Přístroj má dva oddělené nenámrazové chladicí systémy TwinTech® NoFrost,  které udržují optimálně vlhké prostředí, čímž se jídlo nevysušuje a vydrží dlouho chutné a čerstvé. K dokonalým podmínkám dále přispívá technologie 360° chlazení, která rozprostírá chladný vzduch po celém prostoru výrobku a tím je udržována stabilní teplota. Vnější plášť lednice z nerezové oceli nejenže vytváří kvalitní a elegantní vzhled, ale dokáže i rychle obnovit teplotu uvnitř při otevírání dveří.


Šetrná k vašim potravinám i spotřebě energií 

Zařízení o výšce 186 cm je tak perfektní volbou pro každého, kdo klade důraz na vysokou kvalitu svých surovin a zároveň chce šetřit finanční prostředky a životní prostředí. Je totiž zařazeno v nízké energetické třídě D a roční spotřeba je jen 200 kWh. S tím jde ruku v ruce i tichý provoz s hlučností 39 dB. 


Praktické vnitřní uspořádání pro objemné rodinné nákupy 

Chladicí část: 230 l 


 • 3× skleněná police s lištou
 • 1× přihrádka na zeleninu s plnou šířkou
 • 1× přihrádka Extra Chill: nulová zóna
 • 1× široká přihrádka ve dveřích 
 • 4× přihrádka CustomFlex® ve dveřích

Mrazicí část: 101 l


 • 3× box s plnou šířkou





 • 10letá záruka na motor

  Společnost AEG svým produktům natolik věří, že na motor poskytuje prodlouženou 10letou záruku. Stačí se jen registrovat na webových stránkách výrobce.


  Klíčové vlastnosti:


 • Energetická třída D
 • TwinTech® NoFrost: dva oddělené chladicí systémy, pro prodloužení čerstvosti potravin
 • Technologie 360° chlazení: optimální proudění chladného vzduchu
 • Unikátní design z nerezové oceli
 • CustomFlex®: přihrádky pro flexibilní skladování
 • Tichý provoz: 39 dB
 • Dotykové ovládání s LED displejem 
 • Extra Chill: box s nulovou zónou pro skladování masa a ryb
 • Chladnička, která udrží vaše potraviny v té nejlepší kvalitě po maximálně dlouhou dobu, díky 360° chlazení a nenámrazové technologii TwinTech® NoFrost.


  TwinTech® NoFrost

  Díky dvěma odděleným chladicím systémům se v mrazicí ani chladicí části netvoří nežádoucí námraza. V chladničce je udržována optimální vlhkost a suroviny neztrácí vodu. Výsledkem je jejich dlouhotrvající čerstvost a zachovaná chuť. 


  Péče o potraviny jako v bavlnce

  360° technologie chlazení pečuje o skladované jídlo s tou největší opatrností a tím zachovává jeho čerstvost po maximálně dlouhou dobu. Vše funguje na bázi optimálně rozprostřeného chladného vzduchu po celém prostoru zařízení. Teplota se stále vyrovnává a zůstává konstantní okamžitě i po otevření dveří, čemuž napomáhá i vnější materiál z nerezové oceli.


  Módní doplněk pro vaši kuchyň

  Spotřebič je navržen v moderním a zároveň elegantním minimalistickém stylu. Ten určují především hladké linie a vysoká kvalita použitých materiálů. Díky změně směru otevírání dveří chladnička perfektně zapadne do každé kuchyně. 


  Flexibilita při skladování

  Užívejte si opravdový komfort a praktičnost při skladování čerstvých surovin, díky praktickým přihrádkám CustomFlex®. Ty si v rámci produktu můžete přeskupit dle vašich požadavků a získáte tak více úložného prostoru. com/embed/bEL-N3n3v_U" width="870" height="488" allowfullscreen="allowfullscreen">


  Intuitivní dotykové ovládání

  Veškeré parametry, jako je například teplota, si s naprostou přesností nastavíte pomocí intuitivního dotykového ovládání Dual Touch. Informace se vám zobrazí na LED displeji, takže budete mít vždy kontrolu nad fungováním. Ovládání je oddělené pro chladicí i mrazicí část zvlášť. 


  Dokonalý přehled

  Nejenže s vnitřním LED osvětlením najdete v lednici vždy vše, co potřebujete, třeba i v noci. LED žárovky jsou navíc 10× úspornější než běžné osvětlení.


  Zásuvka na ovoce a zeleninu

  K tomu, aby byla zachována barva, chuť a svěžest potravin, je důležité jejich správné uchovávání. Proto ve spodní části chladničky naleznete box pro skladování ovoce a zeleniny s regulací vlhkosti. 


  Nulová zóna

  Pro milovníky ryb i čerstvého masa má chladnička speciální box s názvem Extra Chill, ve kterém je udržována teplota od 0 °C do 3 °C. V těchto podmínkách se velice zpomaluje doba znehodnocení čerstvých surovin a naopak se prodlužuje jejich kvalita. 


  Praktické funkce 

  Zařízení má další praktické funkce, které chrání jídlo, ale i myslí na vaše finance. Nabízí se tak funkce Superchlazení a Supermrazení. Ty se postarají o rychlé snížení teploty v případě přidání většího objemu nových potravin. S režimem dovolená se zase přístroj přepne do úsporného režimu. S úpravou teploty nedochází k vytváření plísní a nepříjemného zápachu uvnitř. 



  Co łączy hipopotama i trzęsienie ziemi? Czy wulkany mogą się zakochać? Jak wiele wspólnego z klasycznym znanym każdemu z nas wybuchem miał… Wielki Wybuch? Jak „karmić swojego dobrego wilka”, by nie poddać się złu? Brzmi intrygująco? To pytania, które są punktem wyjścia do poprowadzenia fascynujących lekcji przedmiotowych według pomysłu autorów Mobilnej szkoły, przy użyciu gotowych prezentacji multimedialnych do poprowadzenia całych lekcji!

  Zapraszamy na nowy i zarazem ostatni w tej edycji webinarowy tydzień z Mobilną szkołą, gdzie swoimi pomysłami i sprawdzonymi sposobami na lekcje podzielą się: Agnieszka Jankowiak-Maik (Babka od histy), Sebastian Ropel, Agnieszka Jankiewicz, Waldemar Grabowski oraz Joanna Pawlak-Jęczewska.

  Zaangażowanie uczniów do tworzenia kampanii społecznej z użyciem narzędzi TIK i social mediów dla przybliżenia im prawa wyborczego na lekcji WOS-u. Szukanie podobieństw między hipopotamem a trzęsieniem ziemi i dociekanie, czy wulkany mogą się zakochać – to nietuzinkowy sposób na wytłumaczenie uczniom trudnego dla nich zagadnienia procesów endogenicznych na geografii. Rozwiązywanie zagadek kosmologicznych i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „Jak wiele wspólnego z klasycznym znanym każdemu z nas wybuchem miał… Wielki Wybuch? ” – to wstęp do lekcji fizyki o ewolucji Wszechświata. Z kolei pytanie „Na swoim czy u kogoś? ”może stanowić punkt wyjścia do rozmowy z młodzieżą o teoretycznych i prawnych aspektach zakładania indywidualnej działalności gospodarczej na lekcji z podstaw przedsiębiorczości. Te i wiele innych autorskich sposobów na lekcje przedmiotowe zaprezentują Państwu podczas spotkań w tym tygodniu topowi belfrzy!

  Ale to nie koniec! Przemek Staroń w ramach programu Mobilny etyk i filozof poprowadzi dla Państwa webinar o tym, jak "karmić swojego dobrego wilka", by nie poddać się złu oraz podejmować w życiu mądre i dobre decyzje. Trudne wybory moralne wcale nie dotyczą wyłącznie dorosłości. Uczniowie również się z nimi zmagają, a tendencje wykształcone w wieku dojrzewania często mają wpływ na późniejsze etapy życia.

  Mobilna szkoła to nie tylko inspiracje, ale i gotowe rozwiązania! Jak przeprowadzić lekcję zgodnie z pomysłem autorów programów Mobilnej szkoły? Pomogą w tym gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji, w których znajdą Państwo m. in. materiały opracowane według pomysłu topowych belfrów! Prezentacje uzupełniają treści podręcznikowe o dodatkowe, atrakcyjne dla uczniów materiały multimedialne – składają się ze stron podręcznika i przypisanych do nich materiałów multimedialnych: wstępów do lekcji, filmów, plansz, schematów i zadań. Wszystko jest w jednym miejscu i przypisane do danego tematu z podręcznika, który był omawiany na webinarze. Prezentacje można wyświetlić uczniom ze smartfonu lub z komputera, a więc także korzystać z nich podczas nauki zdalnej. Więcej na ten temat przeczytają Państwo TUTAJ. 

  Gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji i materiały przygotowane przez topowych belfrów znajdą Państwo w Multitece oraz aplikacji Operon 45.

   
  WEBINAROWY PLAN NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ:

   
  Poniedziałek 10. 05, godz. 17. 00 – „Lekcja GEOGRAFII w pigułce: Procesy endogeniczne – wulkanizm i trzęsienia ziemi” – prowadzi Sebastian Ropel. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

  Poniedziałek 10. 19. 00 – „Lekcja PLASTYKI w pigułce: Performance: sztuka jako proces” – prowadzi Agnieszka Jankiewicz. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. pl/318-044-080/x/fMMYe1Gf? fbclid=IwAR3n4Pd1l7jCB0zMn__wIM_-DPrRano5P79o-NeMHrqbjcZ3lsKf_DSSJxE" target="_blank" rel="">TU.

  Wtorek 11. 16. 00 – „Lekcja ETYKI I FILOZOFII w pigułce: Jak „karmić dobrego wilka”, czyli nie poddać się złu. O ludzkich dylematach etycznych” – prowadzi Przemek Staroń. com/events/520052702322720/" target="_blank" rel="">TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU. 18. 00 – „Lekcja PODSTAW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w pigułce: Podejmowanie indywidualnej działalności gospodarczej” – prowadzi Joanna Pawlak-Jęczewska. com/events/1858646884294001/" target="_blank" rel="">TUTAJ. pl/760-055-225/x/WpnEP2Tq? fbclid=IwAR3VPkYoI5e7F-14MGsiQrmUULfXyZOFk5zKxpUSGRmfO3Sr7YkGv2Ifa9s" target="_blank" rel="">TU.

  Środa 12. 00 „Lekcja WOS-u w pigułce: Prawo wyborcze” – prowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik. com/events/319886729482047/" target="_blank" rel="">TUTAJ. pl/311-707-404/x/kwdAUznc? fbclid=IwAR1NzgZIcx6uzdLYt08kgW76oBcWusrrucC7no1CDpZ2f_9YxbfTVFsYwEU" target="_blank" rel="">TU. 20. 00 – „Lekcja FIZYKI w pigułce: Ewolucja Wszechświata”– prowadzi Waldemar Grabowski. com/events/730607257626282/" target="_blank" rel="">TUTAJ. pl/536-496-682/x/VeZaSuru? fbclid=IwAR0Y10SoDyUHwGrSfA9Jq_ysM6FsaPHi3eUqN6HuMqcmOPYFh46O8UHp_Yc" target="_blank" rel="">TU.

   
  Udział w każdym z webinarów zostanie potwierdzony zaświadczeniem. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami ostatnich spotkań „na żywo” w ramach tej edycji Mobilnej szkoły!

  Nagrania ze wszystkich dotychczasowych webinarów, które odbyły się w ramach Mobilnej szkoły, znajdą Państwo na kanale YouTube Wydawnictwa Operon, na playliście Mobilna szkoła. A już niebawem te materiały będą dostępne także na nowej platformie edukacyjnej dla nauczycieli – Mobilna szkoła, gdzie oprócz webinarów będą Państwo mogli zrealizować kursy stworzone przez topowych belfrów w ramach programów Mobilnej szkoły.

  Więcej informacji o programach Mobilnej szkoły, jej autorach, a niebawem również i o kursach, znajdą Państwo na TEJ stronie.

  Jak korzystać z podręcznika Aeg Rcb732d5mx

  Bezpośredni link do pobrania Jak korzystać z podręcznika Aeg Rcb732d5mx

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Jak korzystać z podręcznika Aeg Rcb732d5mx