Konfiguracja Cafe 98 B145 3

Cafe 98 B145 3 to inteligentne urządzenie sieciowe, które łączy w sobie wysokowydajne funkcje wymagane do tworzenia sieci bezprzewodowych. Jest to idealne rozwiązanie do łączenia różnych urządzeń i zarządzania siecią. Może służyć do wzmacniania sygnału Wi-Fi w małych i dużych lokalizacjach. Konfiguracja Cafe 98 B145 3 jest prosta i wygodna, dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika. Możesz łatwo skonfigurować sieć Wi-Fi, ustawić ograniczenia dostępu i kontrolować dostęp do urządzeń. Konfiguracja Cafe 98 B145 3 dostarczy Ci wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia szybkiego i bezpiecznego środowiska sieciowego.

Ostatnia aktualizacja: Konfiguracja Cafe 98 B145 3

Blok węglowy klasy “premium”, aby zapewnić doskonały smak i zapach wody (usunięcie chloru oraz chloramin)

Manualne ustawienie obejścia (by-pass) w zależności od wyjściowej twardości wody. Obejście w zakresie 0% – 70% zapewnia dopasowanie odpowiedniej filtracji dla każdej wody.

Wysoko wydajna buforowana żywica jonowymienna, aby zredukować zawartość jonów wapnia i magnezu, odpowiadających za powstawanie kamienia w urządzeniu.

Zobacz więcej szczegółów

 • Blok węglowy klasy “premium”, aby zapewnić doskonały smak i zapach wody (usunięcie chloru oraz chloramin)
 • Manualne ustawienie obejścia (by-pass) w zależności od wyjściowej twardości wody. Obejście w zakresie 0% – 70% zapewnia dopasowanie odpowiedniej filtracji dla każdej wody
 • Wysoko wydajna buforowana żywica jonowymienna, aby zredukować zawartość jonów wapnia i magnezu, odpowiadających za powstawanie kamienia w urządzeniu
 • Filtry o konstrukcji SQC (Sanitary Quick Change) aby szybko, sprawnie i higienicznie wymienić wkład filtracyjny (bez potrzeby zamykania dopływu wody)
 • Polifosfat stanowiący dodatkowe zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia

Sytem filtracyjny 3M™ ScaleGard™ Blend precyzyjne mieszanie aby zapewnić najwyższą jakość wody. Optymalne zabezpieczenie urządzenia, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości wody, dzięki stopniowanemu systemowi filtracji i regulowanemu obejściu.Wygoda i łatwość stosowania oraz pełen nadzór filtracji dzięki (opcjonalnemu) wbudowanemu monitorowi i aplikacji do zdalnej kontroli zużycia filtra.Przeznaczone do automatów vendingowych, ekspresów do kawy, pieców konwekcyjno-parowych.

Zaawansowany technologicznie system filtracji wody zabezpieczający urządzenie i poprawiający smak serwowanych napojów.W filtrach 3M™ ScaleGard™ Blend zastosowano 4-stopniowy system ulepszania jakości wody:- ograniczenie osadzania się kamienia,- zabezpieczenie urządzenia przed uszkodzeniem- zabezpieczenie przed korozją części metalowych, plastikowych i gumowych- poprawiony smak i zapach wody dzięki usunięciu chloru

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc.

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu właściwego produktu do swojego projektu? Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz porady technicznej dotyczącej produktu lub zastosowania albo chcesz podjąć współpracę ze specjalistą technicznym z 3M

Wyślij nam wiadomość

Dziękujemy za zainteresowanie firmą 3M. Aby pomóc nam skutecznie zarządzać Twoim zapytaniem i odpowiedzieć na nie, uprzejmie prosimy o podanie niektórych kluczowych informacji, w tym danych kontaktowych. Podane przez Ciebie informacje zostaną wykorzystane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu przez przedstawiciela 3M lub jednego z naszych autoryzowanych partnerów biznesowych, którym możemy udostępnić Twoje dane osobowe zgodnie z polityką prywatności 3M.


Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

marcin4 13 Oct 2020 22:44 13449

 • #1Level 19  

  #1

  Witajcie.
  Od kilku tygodni walczę z ruterem jak w temacie.
  Ogólnie problem polega z wieszajacym się internetem. reset urządzenia pomaga na kilka godzin i tak w kółko.
  Jestem tutaj:

  Dostęp do smartadmina już mam. Wyczytałem na innych postach, że należy ustawić/wymusić pasma ale które?

  antene ustawiałem w trzech różnych miejscach na balkonach i w najlepszym z nich tzn sprawdzając na speedtest mam taki odczyt:

  Proszę o Waszą poradę / pomoc na który BTS ustawić antenę jakie ustawienia zapamiętać aby były jak najlepsze paramety odbioru internetu. w pobizu mam następujące BTSy:

  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam.

 • #2G. MooreLevel 9  #2

  Tam gdzie masz blokadę pasma wymuś każde pojedynczo (tzn. sprawdź po jednym paśmie bez agregacji).
  Zrób zrzuty - pasm 1, 3, 7, 20 (8-go w Play nie ma w LTE).

  Po tym będzie można ocenić agregację której pary pasm będzie można wymusić (WFG830 agreguje max 2 pasma więc nie ma sensu zaznaczać 3 jak na zrzucie).
  Czasem lepiej dziala jak wymusisz tylko pojedyncze pasmo, ale najpierw zrzuty potem dywagacje.PS
  Jeżeli będziesz jeszcze chciał kręcić anteną to roboty będzie więcej - po 4 zrzuty na każde ustawienie anteny.

 • #3#3

  Dzięki za sugestie.
  Wybralem pasmo 1 i 3. Jest najlepiej. Juz 2gi dzień bez resetowania rutera. 👍😆Antene mam na balkonie. Jest 1czasem 2 kreski zasiegu. Macie wieksze doświadczenie wiec zapytam.
  Czy jest sens przemontowac ją na dach?
  Będzie z tym troche roboty wiec pytam czy warto.
  Aktualnie jest pod anteną tv naziemnej. Czy mogą byc z tego powodu jakieś zakłócenia, tłumienia?

 • #4#4

  Jest szansa, ze będziesz miał dobrze na 1+3 (chociaż bez zrzutów to tylko gdybanie). Wygląda, że masz podobną sytuację jak ja, też używam WF830 i na automatycznym ustawieniu miałem problem.
  Wynikał on ze słabego sygnału 2600 (nr 7). A był on preferowany - największa pojemność i najszybszy.
  Mimo, że był kiepski sygnał na 2600 to router wybierał go (albo BTS narzucał). Tak czy inaczej pozbycie się "najlepszego" pasma z agregacji rozwiązało problem.Co do balkonu to jak jest po tej samej stronie co BTS to nie ma co wynosić na komin. Jak z innej strony to przesunięcie na komin może pomóc.Co do sąsiedztwa innych anten nie mam pojęcia, tu potrzebny ktoś z dużą wiedzą z tego zakresu. Ja mam tylko własną praktykę z WF830.Jak to nie problem to podeślij te zrzuty z parametrów pasm albo parametrów obecnej agregacji.

 • #5#5

  to aktualny stan rutera:to wystarczy?

  jeśli nie to napisz co mam zrobić.Pozdrawiam i Dzięki jeszcze raz

 • #6#6

  To za mało informacji.Więcej jest tu:
  - na pasku Ustawienia,
  - a potem po lewej stronie Sieć \ Ustawienia LTE

 • #7User removed accountLevel 1  #7

  marcin4 wrote:

  Antene mam na balkonie. Macie wieksze doświadczenie wiec zapytam.
  Będzie z tym troche roboty wiec pytam czy warto.

  Router pokazuje poziom -100dBm, SINR -2dB, RSRQ -15dB i to są słabe wyniki - zwłaszcza SINR, który powinien być co najmniej >10dB. To oznacza, że szybkość łącza może być niska, niezależnie od tego, że BTS może by przeciążony.Przeniesienie modemu na dach powinno pomóc w uzyskaniu lepszych parametrów sygnału, a więc i możliwego zwiększenia szybkości i stabilności łącza. Ale to tylko próba mogłaby pokazać. Ewentualnie, możesz zrobić pomiary telefonem na balkonie i w miejscu ewentualnego montażu modemu, żeby zobaczyć, na ile sygnały mogą się różnić.

  marcin4 wrote:

  Aktualnie jest pod anteną tv naziemnej. Czy mogą byc z tego powodu jakieś zakłócenia, tłumienia?

  Generalnie nie, jeśli już to modem może prędzej zakłócać TV. W jakiej odległości między sobą są zmontowane anteny? Albo pokaż fotkę, jak to wszystko jest pomontowane na tym balkonie.Ważne jest, aby antena patrzyła na kierunek BTS. Jeśli kierunek na BTS jest czymś przesłonięty, antenę powinno się ustawiać na max RSRP i SINR pokazywanych przez modem.

 • #8#8

  O parametrach poczytaj tu - https://jackiewiczowie. html

  Pokaż też ten widok co pisałem wcześniej to będą też parametry drugiego sygnału, pytanie czy w ogóle jest agregowany.Jeżeli chcesz wycisnąć ze sprzętu i lokalizacji jak najwięcej to trochę pracy to wymaga.
  W pierwszym poście podałeś 3 nadajniki, więc testy z anteną zwróconą na każdy z nich (w każdym z nich wymuszenie jednego pasma).
  Może nie będą to trzy testy, bo np. jeden jest po drugiej stornie domu, albo jedno ustawienie zapewnia skierowanie na raz na dwa BTS-y, itd. to już musisz nam opisać.

 • #9#9


  dzięki za zainteresowanie.W przyszłym tygodniu. postaram się zamontować antenę na dachu.Czy istnieje jakiś program ZTE do ustawiania anteny, wymuszania pasm i testów tak jak to jest w HUAWEI HManager?
  Na filmach które oglądałem to rewelacja. ZTE wf830 muszę za każdym razem resetować ruter.

 • #10#10

  Parametry nadal słabe (porównaj z zakresami z linka który podesłałem).
  Będziesz miał net (masz zapewne ) ale o komfortowym używaniu można zapomnieć.Ja nie znam takiego programu. Nie szukałem go, ale sporo czytałem o WF830 na forach i nigdy nic takiego nie było polecane, więc na 99% nie ma.Jak chcesz najlepsze z możliwych u ciebie parametrów to niestety nie ma drogi na skróty:
  1. Antena na komin.
  2. Wycelować w BTS i zrobić 4 zrzuty zakładki Ustawienia LTE (dla każdego pojedynczo wymuszonego pasma).
  3. Punkt 2. powtarzać tyle ile razy przekręciłeś antenę.
  4. Wrzucić tu zrzuty.Zapamiętać/zaznaczyć ustawienia anteny w danym teście, żeby później wrócić do tego wybranego.Czy te BTS-y są fizycznie widoczne i niezasłonięte z poziomu komina?

 • #11#11

  Tak zrobię.
  Na drodze do BTSa są drzewa nie budynki.

 • #12matek451Level 43  #12

  A jak wyglada speedtest w agregacji LTE2100+2600, BTS z Galerii Grunwaldzkiej sygnał na 2100MHz dostateczny a na 2600MHz słabszy. Antena na WF830 ma szeroki kąt promieniowania. Zestaw wymaga montazu człowieka z Play jak chcesz mieć 30 dni na testy. No i dlaczego akurat ten zestaw?

 • #13#13

  Ten zestaw bo działał najlepiej z czterech wypożyczonych z salonu Play. Mam tam dobry uklad. 😆Przerobilem Huawei 310, Huawei 535, Huawei b618 a nawet MikroTik LHG LTE6 kit.Zte 830 dzialal najlepiej.
  Może któryś z Huawei z anteną bedzie lepszy?
  Jak uważacie?Przed Pandemią dzialalem na huawei 310 i bylo ok tzn internet byl nic nie przrywalo netflix youtube na tv działał. Potem zaczely sie problemy. Wiec probowalem innych urządzeń.Wczesniej myślałem ze urządzenie włączam do gniazdka spinam sieć i ma być. Teraz wiem ze nia jest to takie proste.
  Żeby wgciagnac z lte jak najwiecej trzeba się przyłożyć a przede wszystkim miec wiedzę co sie robi.

 • #14#14

  To zrezygnuj z tych znajomości bo one nic ci nie dają, wręcz przeciwnie bo najpierw wcisnęli ci elektrosmiecia czyli B310 całkowicie nieprzydatnego do Play, kolejne nieco lepsze ale to tez nie to. Mikrotik OK ale modem LTE w nim to porażka, podobnie jak port LAN 100Mb/s. Ci z salonu tez uważają ze wystarczy właczyć i to wszystko, oni nie mają zadnej wiedzy o własnej sieci LTE a tym bardziej sprzęcie. Żaden z wymienionych routerów nie nadaje się do Play w twojej lokalizacji, takze WF830, antena ma za szeroki kąt promieniowania w płaszczyźnie poziomej i zbyt mały zysk wiec nie pozwala wymusić konkretnego BTS-a i za słabe parametry sygnału na 2600MHz. W twojej sytuacji tylko B818 i do niego antena Dual LTE1800-2600MHz o duzym zysku na 2600MHz i wąskich katach promieniowania

 • #15

 • #16#16

  marcin4 wrote:

  Przerobilem Huawei 310, Huawei 535, Huawei b618 a nawet MikroTik LHG LTE6 kit.

  Porównywanie routerów stacjonarnych bez anten zewnętrznych z CPE to nieporozumienie. To tak, jakby ktoś porównywał ładowności i możliwości przewozu vanem i ciężarówką. Już pomijając ich kategorie i możliwości agregacyjne.Oraz wydajność BTS-a. Bo jeśli jest mocno przeciążony, to niewiele możesz wskórać nawet najlepszym sprzętem.Jeśli BTS-y, które masz w zasięgu umożliwiają skuteczną agregację trzech lub czterech pasm, to optymalny byłby B818. Ale, B535 czy 618 też mogłyby być. W twojej sytuacji, miałbyś na nich pewnie jakieś 2/3+ transferu z B818, jeśli BTS pozwalałby na skuteczną agregację trzech lub czterech pasm, co w obecnych czasach wcale nie jest takie oczywiste.

  marcin4 wrote:

  Żeby wgciagnac z lte jak najwiecej trzeba się przyłożyć a przede wszystkim miec wiedzę co sie robi.

  Podobnie, jak z wieloma innymi tematami.Dodam, ZAWSZE trzeba czytać instrukcje obsługi! To już w kontekście założenia anten zewnętrznych i burz!

 • #17#17

  A to wymieniasz WF830 na B818, że o antenę pytasz?
  Jak możesz to zapewne warto. Ja czekam na bieg umowy, żeby wymienić na B818.
  Antenę chyba lepiej dobierać po podłączeniu B818 i przetestowaniu pasm.

 • #18MMarcinWojLevel 5  #18

  Hej..
  Potrzebuje pomocy... próbuje skonfigurować pasma - fajny opis w tym wątku i bardzo dziękuję.
  Niestety u mnie po zalogowaniu nie ma zakładki "wybór pasma" - możecie coś poradzić..?

 • #19#19

  Nie ma bo dostęp do tej zakładki jest tylko na koncie smartadmin do którego nie masz dostępu, ten uzyskasz gdy dostaniesz hasło do konta smartadmin od ZTE Polska, musisz podać im numereryjny urzadzenia poprzez kontakt na Mesengerze z https://www. com/ztepoland, na stronie teraz nie odpowiadają, molestuj ich o to hało bo otatnio współpraca z nimi po zmianach osobowych nie jet łatwa.

 • #20#20

  Ja czekałem 3 dni.

  Nie odzywałem się dłuższy czas, ponieważ mnie podkusiło i kupiłem antenę do huawei 535 mam 5 kresek zasięgu i na speedtest są lepsze parametry pobierania. dodam tylko że na ZTE miałem czasem jedną, czasem 2, czasem brak kresek zasięgu ale internet działał stabilnie bez zawieszania się routera na pasmach 1 i 7.
  Jeszcze testuję.
  Zobaczymy.Pozdrawiam

 • #21#21

  Dzięki złożyłem i czekam...

 • #22#22

  Hej...
  W związku z tym, że jestem w tej dziecinie ogromnym laikiem - proszę o podpowiedź.
  Dostałem już hasło z ZTE, ale jaki będzie nazwa użytkowania dla logowania
  pozdrawiam
  M

 • #23#23

  Logujesz się jako superadmin

 • #24#24

  Próbowałem ale niestety wyskakuje komunikat

  Możliwe, że podali mi błędem hasło...?

 • #25#25

  Sorry, podałem złe konto ma być smartadmin

 • #26#26

  dziękuję za pomocmam ustawione pasma 1 3 7 - sprawdziłem pojedynczo około 10mb przy czy siódemka jest martwa.
  Na mapie przestawiona moja sytuację"
  - czarne - zamieszkanie
  - czerwone - miejsce logowania rutera
  - niebieskie miejsce logowania telefonuCzy jest możliwość zablokowania tez nadajnika - np. tego najbliższego? czy można coś z tego jeszcze wycisnąć aby poprawić parametry. Antena jest na dachu a zabudowa w każdą stronę to domki jednorodzinne


  Proszę o podpowiedź lub radę co mógłbym zrobić

 • #27#27

  Pokaż testy poszczególnych pasm 7, 3 i 1 i zakładkę Ustawienia LTE i speedtesty, WF830 ma antenę o szerokim kacie promieniowania w płaszczyźnie poziomej. Do Play w tej lokalizacji wybiera się B818 i zewnętrzna antenę Dual LTE1800-2600MHz.

 • #28bamseyLevel 11  #28

  Porada dla użytkowników ZTE WF830 pozyskanych z PLAY, odnośnie BTSów w obszarze na zachód od Szczecina do granicy kraju:- zapytać/poprosić o hasło do SMARTADMIN, przez wiadomość prywatną FB, ZTE POLAND, załączyć zdjęcie naklejki identyfikacyjnej jednostki wewnętrznej. Odpowiedź wpływa w ciągu 24h.
  - po zalogowaniu przez konto SMARTADMIN, wyłączyć pasmo 7 (czyli 2600Mhz).Średnie prędkości uzyskane w agregacji 2100/1800Mhz (oba w szerkości 15Mhz), to DL35-45Mbit, UL20-40UL.
  Testowane przez 12 dni, na większości BTSów w tym obszarze, w różnych konfiguracjach punktów, odległości, i przeszkód terenowych. Testowanie miało na celu pozyskanie wiedzy, nie tyle o maksymalnych możliwych prędkościach, bo te z wiadomych przyczyn są dostępne w pasmie 7, lecz o optymalnej konfiguracji dla uzyskania stabilności połączenia w korelacji z komfortową prędkością przesyłu danych.Testy wykonałem dla własnych celów, i nie były one poparte wiedzą fachową, lecz pozyskaną z różnych for internetowych.

 • #29#29

  Nie wypisuj bzdur na temat wyłaczenia LTE2600, nie masz podstawowej wiedzy na ten temat, podobnie jak o WF830 wprowadzasz tylko ludzi w błąd a pokazane prędkości w agregacji B1+B3 są tragiczne widać ze nie potrafisz wykorzystać mozliwośći sieci LTE Play na tym sprzęcie.

 • #30#30

  Oczywiście, że nie posiadam fachowej wiedzy. To rada dla takich laików jak ja, którzy mieszkają w zaznaczonej tekstem okolicy, i mają notoryczny problem z jakością sieci PLAY, przy wykorzystaniu opisywanego urządzenia. Sprzęt posiadam od jedenastu miesięcy, i przez dziesięć byłem zdruzgotany jakością, i trwałością połączeń. Zaznaczam, że pierwsze ustawienie anteny zewnętrznej, i konfiguracja, wykonana została przez technika odelegowanego przez operatora. Do najbliżeszego BTS mam ok. 300m, i jedyną, w LOS przeszkodą, jest inny BTS, oraz skraj dużego drzewa (Topola Biała). Parametry sygnału/ów wręcz podręcznikowe, a efekt mizerny. Celowanie w inne, sąsiadujące z moim domem BTSy (4), dawało dokładnie taki sam efekt. Dopiero zabawa w izolowanie pasm, w sposób opisany w poprzednim poście, dała pozytywny, i trwały efekt. Na marginesie; to czysta ciekawość popchneła mnie do przetestowania różnych konfiguracji w połączeniu WF830 z dostępnymi BTSmi w regionie, i ciekawostką jest wspólny mianownik w postaci problematycznego pasma 7. Btw. Router był testowany z firmware V1. 0. 0B19 i V1. 0B20 - róznic w działaniu obu, nie zaobserwowałem.Dopiszę w poprzednim poście stosowną uwagę.

Spiker
Posty: 2858
Rejestracja: pn 13 lip, 2009 11:11 am
Lokalizacja: Rzeszów

Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)

W jednym z filmików P. Kawałka jest pokazana nietypowa jak dla mnie konfiguracja 501 OS(L):

Niby typowa "agrafka". Ale... Zbiornik już tłoczony na bokach, logo D-Rad, późna wersja nożnej zmiany biegów (sic! ). lampa z proporcji raczej EAS 150 i z bardzo małym prędkościomierzem... czyżby bębenkowym? Prądnica B145 odpowiednią dla 500-tki. Jednak gaźnik ma komorę po prawej stronie jak w 350-tkach. Brakuje pokrętła amortyzatora skoku!
Czy taka konfiguracja istniała w sprzedawanych na rynek motocyklach? Jak datować ten egzemplarz? A może to tylko mocno retuszowane zdjęcie / rysunek?

NSU 351 OSL '38,...

enesiak

Posty: 3050
Rejestracja: śr 12 mar, 2014 3:39 pm
Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)

Postautor: enesiak »

Czesc, ale to i tak duzo mniej 'nietypowa' niz ta, ktora ja kiedys znalazlem w sieci - tamta miala ewidentnie: silnik/ blok jeszcze waski, jak 'agrafka' i z 'odma' u gory karteru - z tylu, a cylinder i glowica byla juz 'alu. ' i do tego dluzsza / waska rama starego typu i w dodatku - z pelna oslona lancucha..? 'Zdjecie' tez bylo retuszowane / 'poprawione' w redakcji / drukarni chyba i motocykl wygladal, jak 'odwrotna przejsciowka 501' - czyli wlasnie cale podwozie, silnik jeszcze 'stare / waskie', a juz pelna oslona lancucha i glowica 'alu. '..?

201, 251, 601 S, OS, OSL i inne...

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: Spiker »

Pytam dlatego, że kolega uparł się odbudowywać egzemplarz z 1936-go właśnie tak jak na tym rysunku.

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: enesiak »

Spora ciekawostka, jak na ten 'rok produkcji' - to brak pokretla amortyzatora ciernego skoku/ugiecia trapezu, ewentualnie moze to byc 'wersja dla mankuta' - z pokretlem po lewej stronie, jak czasem sie widuje na zdjeciach z epoki..?

Radek04251
Posty: 264
Rejestracja: sob 18 lip, 2009 12:26 am
Lokalizacja: Lublin
Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: Radek04251 »

cześć
Ja się dobrze wczytać w katalog to można znaleźć dokładne informacje. Taka wersja była lub mogła być. Właśnie w 1936 roku wchodziły zmiany w przestrzeni zawieszenia i oświetlenia.
Kolejność pojawiania się kolejnych zmian (od numeru ramy):
1. 1 019 338 - lampa EAS 170x2 i zawieszenie bez oczka na licznik
2. 1 024 836 - metryczny osprzęt kierownicy
3. 1 025 080 - zbiornik paliwa z metrycznym gwintem i przetłoczeniami
4. 1 026 250 - zawieszenie z ręczną regulacją amortyzatora pionowego
5. 1 042 340 - oś górna widelca i oś górnej półki fi 12
Numeracja różni się w zależności czy jest to 351 czy 501, ale różnice są na tyle niewielkie, że można je pominąć jeśli chodzi o rocznik. Ja te dane znalazłem w katalogach do 501 S/OS/OSL i 351 OS/OSL obejmujące roczniki od 1932 do 1937.

Radek04251 (251 OSL '38; 351 OS '34)

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: enesiak »

Czesc, a tutaj - wspominana juz kiedys przeze mnie 'odwrotna przejsciowka 501 OS/OSL': rama waska, starego typu [ widac po przednim uchwycie silnika, przy rurze skosnej - od glowki ramy], na bloku / z tylu odma silnika - czyli silnik starego typu / waski karter; pelna oslona lancucha starego typu - waska / plaska [ taka sama - jak w nietypowej 600-tce], bez usztywniajacych przetloczen, stare logo 'NSU - D' i puszki tylne z pionowymi paskami, natomiast glowica juz 'ameliniowa'..? :

Załączniki
Najprawdopodobniej jest to 'przejsciowka 501 OS/OSL' prototypowa, z 1936r., testowa - z rama i silnikiem 'waskimi / plaskim blokiem', ale juz z 'ameliniowa' glowica.. :
Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: Spiker »

I tutaj powstaje pytanie czy te ilustracje w materiałach reklamowych są lekko podretuszowanymi zdjęciami czy może zrobionymi od podstaw rysunkami. A może to "kolaż-e" zrobione metoda wstawiania rysunku nowej głowicy do poprzedniego rysunku starszej wersji pojazdu. Jeśli to fotki retuszowane jedynie w zakresie poprawienia głębi i ostrości to można się zgodzić, ze w ten sposób zilustrowano jakiś istniejący prototyp. Ale jeśli to tylko wizja artystyczna grafika to istnieje ryzyko, że pojazd w rysunkowej kompletacji nigdy tak naprawdę nie istniał. Dlatego wolę opierać sie na nie budzących wątpliwości zdjęciach z epoki niż rysunkach.

Ponad wszelką wątpliwość (szereg zdjęć z epoki) pierwsze sztuki modelu 351/501 OSL z głowica aluminiowa i pełna osłona łańcucha napędowego miały na zbiorniku paliwa logo "NSU-D". Prawdopodobnie dopiero około marca 1938-go roku rozpoczęto stosowanie loga "NSU", już bez "D". Tak więc rodzaj loga nie determinuje rodzaju głowicy.

Prototyp 500-tki z aluminiową głowicą wyglądał tak jak na poniższym zdjęciu:

Zdjęcie z fabrycznego wydawnictwa "NSU im Bild" z 1938-goo roku (artykuł opisujący zalety głowicy aluminiowej)
(Widać głowicę jeszcze inną niż w późniejszej seryjnej formie, np. w obrębie nakrętki osłony lasek popychaczy czy odlewane nakrętki wydechu).

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: enesiak »

Cześć, może jak to mówią - ' nie być reguly' i niektóre elementy silnika/motocykla 'nie zgadzaja' się z katalogiem czasem - bo spotykałem 'dawno temu' na różnych reklamówkach 'zeliwniakow' dopisek:' Zylinderkopf aluminium - auf Wunsch'...
Czyli - że można było 'normalnie' zamówić sobie w salonie / u przedstawiciela NSU 'nowego zeliwniaka' jeszcze, czyli w 'waskiej ramie' / ze starym silnikiem' z logo 'NSU' na lewej połówce bloku - ale już z zainstalowana 'nowa głowica aluminiowa' i przeważnie - z pełną, ale bardzo wąska ( bez przetlaczanych wzorów / usztywnień), osłona łańcucha...
Wygląda na to - że to były takie '501 OSL na życzenie / z nowsza głowica 'alu' i pełna osłona łańcucha) - jak ten powyżej z 'dopiskiem: Zl 2350, -'...
Najprawdopodobniej - 'wypychali z magazynow' w ten sposób niesprzedane, starsze modele NSU OS / z wąskimi silnikami i ramami - na 'eksport' do krajów 'osciennych / mniej zamoznych' - unowocześnili je do wersji OSL', ale tylko pełna / osłonięta głowica i osłona łańcucha...

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: enesiak »

Fakt - tu jeszcze bardziej 'zagadkowa 351 OSL' [ wg orygin. opisu], z tej samej serii zdjec - co '501 OS/OSL / alu. ' powyzej, dlatego tez zamieszcze tutaj:
motocykl teoretycznie wyposazony juz w agrafkowe sprezyny zaworow, zbiornik z tloczonymi panelami bocznymi, reflektor z wbudowanym predkosciomierzem, itp.
A jednak - ma kilka cech, nalezacych do najstarszej wersji 351 'S', jeszcze z roku 1932 - ciekawe, czy je dostrzezecie.. :

Wersja 351 OSL [ wg opisu], a jednak majaca kilka elementow konstrukcji - jeszcze z pierwszej wersji 'S', z roku 1932 - co moze swiadczyc o 'zlozeniu na sztuke / tylko do zdjec - materialow reklamowych'.. :
Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: Spiker »

enesiak pisze: ↑śr 21 wrz, 2022 12:08 pmA jednak - ma kilka cech, nalezacych do najstarszej wersji 351 'S', jeszcze z roku 1932 - ciekawe, czy je dostrzezecie.. :

Jarek, ciebie nikt nie przebije. Ja się poddaję - mam kilka podejrzeń, ale za mało wyraźna fotka aby mieć pewność.

Zdjęcia z arkuszy reklamowych, pewnie rozdawanych na targach czy w siedzibach dilerów, są mało wiarygodne i często w wizualizacjach nie odzwierciedlają realnych motocykli. Dobra podstawa do gdybania to katalog części, zwłaszcza te ostatnie wydania, które podają konkretny numer silnika cy ramy w którym zmiana weszła.

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: enesiak »

Ok., to opiszę krótko: głowica - wygląda, jak od najstarszych wersji 'S - OS', bo brak w żeberkach nad zaworem wydechowym 'podciecia' na sprężynę agrafkowa i drugie - to zaskakująco długa tylna podstawka, której oś obrotu - jest tuż pod osią tylnego koła, jakby tylne odkuwki były jeszcze wersji 'S'/ najlżejszej - pierwszej, zastosowanej w 1932r...

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: Spiker »

śr 21 wrz, 2022 7:28 pmOk, to opiszę krótko: głowica [... ] tylna podstawkaNo to nie trafiłem. Głowicy bym nie rozpoznał, a nietypowy punkt obrotu podstawki dopiero teraz zobaczyłem. Brawo za wprawne oko - kolejny już raz zresztą!

Re: Nietypowa konfiguracja 501 OS(L)autor: enesiak »

Tez teraz dopiero zauwazylem - ze chyba nawet ma obciete przy gornej / lewej odkuwce trapezu, 'slynne oczko predkosciomierza' [ identycznie - jak w '601 OS']..?
Czyzby w ten 'prosty sposob - brzeszczotem / unowoczesniali' w prototypowni 'starsze modele', po zainstalowaniu nowszego reflektora z szybkosciomierzem..?

Konfiguracja Cafe 98 B145 3

Bezpośredni link do pobrania Konfiguracja Cafe 98 B145 3

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Konfiguracja Cafe 98 B145 3