Podręcznik programisty sterowników Ge Je2800a

Podręcznik programisty sterowników Ge Je2800a jest jednym z najbardziej popularnych języków programowania wykorzystywanych w przemyśle. Jest to złożony język o bogatym zestawie funkcji, które umożliwiają programistom tworzenie aplikacji dla sterowników Je2800a produkowanych przez firmę GE. Podręcznik programisty zawiera wszystkie niezbędne informacje do tworzenia programów dla sterowników Je2800a, w tym opisy języka i wszystkich instrukcji. Dzięki temu podręcznikowi programiści mogą tworzyć programy, które są wysoce wydajne, stabilne oraz wykorzystujące wszystkie możliwości sterowników Je2800a. Podręcznik programisty jest przeznaczony dla programistów zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, dzięki czemu każdy z nich może czerpać korzyści z wykorzystywania języka programowania sterowników Je2800a.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik programisty sterowników Ge Je2800a

Nowe życie VersaMaxa. Oprócz sterownika PLC - układ wejść/wyjść oddalonych!

VersaMax PLC debiutował na rynku automatyki prawie 20 lat temu, lecz w dalszym ciągu jest standardem na wielu instalacjach przemysłowych. Do tej pory sprzedało się 4000 (! ) sterowników PLC z tej serii dla prawie 700 klientów, głównie integratorów systemów automatyki. Mimo „podeszłego” - jak na sterownik - wieku, VersaMax ma się dobrze. I może występować nie tylko w roli sterownika PLC, ale i jako układ I/O.

GE Automation&Controls wprowadził na rynek w 2017 roku nowe rozwiązanie PACSystems RSTi-EP, ale mimo to nie zdecydował się na wycofanie z swojej oferty serii VersaMax. Powodem tego jest bardzo wysoka niezawodność, którą cenią użytkownicy końcowi na całym świecie, szczególnie z branży wod-kan, energetycznej, chemicznej oraz hutniczej. Swoją popularność zawdzięcza konstrukcji, która pozwala wdrożyć VersaMax na 3 sposoby:

 • jako autonomiczny system sterowania,
 • jako system rozproszony, w którym kilka sterowników VersaMax - połączonych ze sobą poprzez sieć Ethernet - tworzy jeden duży system sterowania,
 • jako układ wejść/wyjść oddalonych, w których zamiast jednostki centralnej stosowany jest interfejs komunikacyjny pozwalający na połączenie węzła do systemu nadrzędnego w oparciu o sieć Ethernet, Profibus lub Genius.

Aktualnie możliwości programistyczne VersaMaxa mogą okazać się niewystarczające do automatyzacji zaawansowanych obiektów przemysłowych. Dlatego wykorzystanie tej serii jako układu wejść/wyjść będzie świetnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy poszukują oszczędności przy wdrożeniu (ale i niezawodności przy obsłudze).

Dlaczego VersaMax jako układ wejść-wyjść?

Po konstrukcji mechanicznej VersaMaxa widać upływ czasu. W porównaniu do nowoczesnych rozwiązań, w oczy rzuca się przede wszystkim duży gabaryt sterownika. Jednak funkcjonalność, jaką oferuje, w dalszym ciągu nie odbiega od tego, co aktualnie spotykamy na rynku.

Mało tego! VersaMax posiada funkcje, których w dalszym ciągu nie ma wiele nowoczesnych, ekonomicznych rozwiązań, a które w systemach procesowych są bardzo cenione:

 • interfejsy komunikacyjne, które pozwalają na redundantną komunikację z systemem nadrzędnym. VersaMax obsługuje standard Profinet z MRP i może być podłączony do kontrolera nadrzędnego w topologii RING, wykorzystując kable miedziane lub światłowodowe. W VersaMax redundantne mogą być także zasilacze – awaria lub wyłączenie jednego nie powoduje zatrzymania pracy całego węzła.

 • możliwość obsługi lokalnych modułów komunikacyjnych Profibus DP Master oraz Modbus RTU Master w ramach VersaMax I/O. Dzięki temu oddalone układy wejść/wyjść mają możliwość obsługi lokalnych urządzeń wykonawczych, ograniczając w ten sposób nakłady finansowe, jakie musielibyśmy ponieść na układanie długich kabli komunikacyjnych Profibus DP i RS.

 • obsługa Hot-Swap, a więc możliwość serwisu modułów na ruchu – bardzo ceniona przez użytkowników aplikacji działających w trybie ciągłym.

 • Prosta migracja VersaMax PLC do VersaMax I/O

  Modernizacja starszych aplikacji przemysłowych, w których pracują VersaMaxy, nie zawsze musi oznaczać duże nakłady inwestycyjne:
 • Podmieniając sterownik PLC na interfejs komunikacyjny Profinet, w szybki i ekonomiczny sposób migrujemy sterownik PLC do węzła I/O, który możemy podłączyć do nowoczesnego kontrolera np. PACSystems RX3i.

 • Pozostawiamy na instalacji moduły sygnałowe VersaMax oraz całe okablowanie obiektowe wraz z szafami sterującymi, co bardzo mocno ogranicza koszty migracji systemu.

 • Dodatkowo, program sterujący, który pracował w VersaMax można przenieść do kontrolerów PAC – to również duża oszczędność czasu i dalsza redukcja kosztów migracji.

 • Powyższe cechy VersaMax w połączeniu z bardzo wysoką niezawodnością powodują, że nawet po tylu latach jest chętnie wdrażany w aplikacjach procesowych. 700 klientów nie może się mylić!

  VersaMaxa można teraz na biężaco kupić w naszym sklepie internetowym:

  VersaMax - Kaseta montażowa do pionowego montażu modułów670 PLNZobacz szczegóły »

  VersaMax - Zasilacz 24 VDC, powiększona obciążalność źródla napięcia 3. 3VDC950 PLNVersaMax - CPU; SNP/SNP-X, Modbus RTU (Master, Slave), Custom ASCII Read/Write. 1 320 PLNVersaMax - Moduł mieszany 20 wejść dyskretnych 24 VDC + 12 wyjść przekaźnikowych zwiernych 2. 0 A2 250 PLNVersaMax - Konfigurowalna pamięć 128kB, szybkość - 0. 8 ms/kB, port RS-232, RS-422/485, Ethernet6 800 PLNVersaMax - Moduł 16 wejść dyskretnych 24 VDC, logika dodatnia/ujemna1 230 PLN4 wejścia analogowe napięciowe (0-10V; 12 bit); 2 wyjścia analogowe napięciowe(0-10V; 12 bit)2 700 PLN16 wejść cyfrowych (24 VDC logika dodatnia/ujemna); 16 wyjść cyfrowych (24 VDC; 0. 5 A; ESCP; logika dodatnia)2 350 PLNVersaMax - Moduł 15 wejść analogowych prądowych (0-20mA; 4-20mA; 15 bit)4 650 PLNVersaMax - Moduł 16 wej. dyskretnych 24 VDC (log. dod. /ujemn. ) / 16 wyj. dyskretnych 24 VDC, 0. 5 A (log. dodatnia)2 050 PLNZobacz szczegóły »

  Magazyn jest regularnie uzupełniany, więc i dostawy realizowane są zazwyczaj w ciągu 24 h. W sklepie obowiązują rabaty dla zarejestrowanych integratorów. Rabat jest widoczny po zalogowaniu.

  Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

  Kontakt

  Charakterystyka


  Sterowniki programowalne serii 90-30 to modułowe rozwiązania firmy GE Intelligent Platforms przeznaczone do sterowania średnimi i dużymi instalacjami automatyki, w których przeważa obsługa sygnałów dyskretnych nad analogowymi. Znajdują one zastosowanie zarówno przy automatyzacji pojedynczych instalacji, jak i dużych, kompletnych procesów produkcyjnych o charakterze rozproszonym. Seria ta charakteryzuje się prostym i szybkim programowaniem oraz obsługą co obniża koszty posiadania, serwisu i eksploatacji systemu.

  Migracja do PACSystems

  Seria 90-30 dnia 1. 07. 2017 została wycofana z oferty GE. Sprawdź jak wygląda migracja systemów 90-30 do PACSystems RX3i.

  Budowa systemu 90-30

  Elementem składowym każdego systemu sterowania budowanego w oparciu o serię 90-30 jest kaseta montażowa, jednostka centralna, zasilacz oraz moduły I/O. W celu idealnego dopasowania do potrzeb każdej instalacji w ramach serii 90-30 dostępnych jest kilka kaset montażowych w tym modele z wbudowaną jednostką centralną. Bardzo rozbudowa jest oferta modułów I/O oraz modułów komunikacyjnych pozwalających na pracę sterowników 90-30 w praktycznie wszystkich sieciach spotykanych w aplikacjach przemysłowych.

  Jednostki centralne do wielu zastosowań

  Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest 12 różnych modeli jednostek centralnych, które oprócz możliwości komunikacyjnych i ilości pamięci przeznaczonej na program różnią się od siebie ilością obsługiwanych modułów I/O oraz samą konstrukcją. Dla najmniej wymagających systemów CPU może być wbudowane w kasetę montażową redukując tym samym koszty ponoszone na zakup sprzętu. Dla wymagających aplikacji można wykorzystać jednostki centralne wyposażone w koprocesor arytmetyczny, pozwalający na wykonywanie operacji logicznych z prędkością 0. 15 ms/kB. Są to jedne z najwydajniejszych jednostek sterujących dostępnych na rynku automatyki.

  Komunikacja

  W systemach sterowania do średnich i dużych aplikacji możliwości komunikacyjne są bardzo istotne. Budowa i funkcjonalność systemu 90-30 pozwala na stosowanie kilku modułów komunikacyjnych jednocześnie dając możliwość wymiany danych z systemami innych dostawców.

  Interfejsy komunikacyjne zintegrowane w jednostce centralnej 90-30

  Dostępne w ramach serii jednostki centrale mogą być wyposażone w różne interfejsy komunikacyjne. Do standardowego wyposażenia wszystkich jednostek należy port RS485 wyprowadzony na zasilaczu obsługujący protokół Modbus RTU, SNP, SNPX i Serial I/O. W jednostkach centralnych nie wbudowanych w kastę montażową może być zintegrowany port szeregowy RS232, RS485, Profibus DP Master, Profibus DP Slave lub Ethernet. Port Ethernet wbudowany w CPU oprócz gwarancji szybkiej transmisji, pozwala na zbudowanie jednolitej platformy do wymiany danych w całej infrastrukturze, począwszy od warstwy sprzętowej, na systemach nadzorczych i planujących produkcję skończywszy.

  Opcjonalne moduły komunikacyjne do 90-30

  W ofercie 90-30 dostępnych jest kilka opcjonalnych modułów komunikacyjnych a modułowa budowa systemu pozwala na jednoczesne stosowanie kilku z nich. Przy ich pomocy sterownik 90-30 może pracować w sieci Genius, DeviceNet, Profibus DP, CsCAN oraz w sieciach szeregowych z interfejsem RS232 lub RS485.

  Rozbudowa

  Systemy sterowania zbudowane w oparciu o sterowniki serii 90-30 mogą wykorzystywać kasety montażowe obsługujące 5 lub 10 modułów. Jeśli jest to niewystarczające, do systemu można dołączyć kolejnych 7 kaset, które w zależności od wersji pozwalają na rozbudowę układu w sposób lokalny lub rozproszony. Wśród 60 różnych modułów, oprócz kart obsługujących sygnały dyskretne i analogowe, znajdują się moduły komunikacyjne oraz moduły specjalizowane do sterowania serwonapędami.

  Rozbudowa serii 90-30 w oparciu o dodatkowe układy I/O

  Rozbudowa serii 90-30 w oparciu o kasety rozszerzające

  Jednostki centralne wbudowane w kasetę montażową


  CPU311CPU313CPU323Obsługa I/OWejścia dyskretne160320Wyjścia dyskretneWejścia analogowe64Wyjścia analogowe32Liczba modułów I/O510KomunikacjaWbudowane porty szeregoweRS485SNP(SNPX) Master/Slavenie/takModbus RTU Master/Slaveopcja/opcjaSerial I/OnieSRTPopcjaModbus TCP Client/Serveropcja/opcjaWeb-ServerEGDOpcjonalne modułyProfibus DP Slave, Ethernet, GeniusProfibus DP Master/Slave, Ethernet, GeniusSterownikNapięcie zasilania24 VDC lub 230 VACCzęstotliwość zegara systemowego10 MHzPamięć programu6kB12 kBLiczba rejestrów512 słów1024 słówSzybkość1. 8 ms/kB0. 6 ms/kBObsługa RTC/PIDOperacje zmiennoprzecinkoweProgramowanie on-lineJęzyki programowaniaLD, ILRozbudowaOprogramowanie narzędzioweProficy Machine Edition - licencja Standard

  Jednostki centralne wbudowane w postaci osobnych modułów


  CPU350CPU360CPU363CPU366 (CPU367)CPU372 PLUSCPU374 PLUSObsługa I/O2048204832640 (konf. )51279KomunikacjaRS485RS232, RS485Profibus DP Master (Slave)RS485, 2x Ethernetnie/taktak/takopcja/opcjaopcja/taknietakopcjataktak/taknieProfibus DP Master/Slave, Ethernet, GeniusSterownik24 VDC lub 230 VAC25 MHz133 MHz74 kB240 kB120 kB240 kB9999 słów32640 słów0. 22 ms/kB0. 15 ms/kBtak/taktakLD, ILlokalna (IC693CHS392, IC693CHS398) lub oddalona (IC693CHS393, IC693CHS399)Proficy Machine Edition - licencja Standard

  Drogi Użytkowniku,

  klikając przycisk „AKCEPTUJĘ”  zgadzasz się, aby serwis Ceneo. pl sp z. o. i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Ceneo. pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie Ceneo. pl.

  Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneo. pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

  Wyrażając zgodę, otrzymasz reklamy produktów, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź Zaufanych Partnerów Ceneo. pl. Pamiętaj, że oni również mogą korzystać ze swoich zaufanych podwykonawców.Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo. pl, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce Plików Cookies.Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo. pl, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj.Więcej o plikach cookies, w tym o sposobie wycofania zgody, znajdziesz tutaj.Pamiętaj, że klikając przycisk „Nie zgadzam się” nie zmniejszasz liczby wyświetlanych reklam, oznacza to tylko, że ich zawartość nie będzie dostosowana do Twoich zainteresowań.

  Nie zgadzam się

  Podręcznik programisty sterowników Ge Je2800a

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik programisty sterowników Ge Je2800a

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik programisty sterowników Ge Je2800a