Podręcznik użytkownika dla właścicieli domów Asus Nova P20

Podręcznik użytkownika do domu Asus Nova P20 to wyjątkowo przydatny i potężny zestaw narzędzi, które służą do zarządzania domem. Podręcznik oferuje szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji urządzeń w domu, w tym zarządzania żarówkami, czujnikami, systemami audio i wideo, a nawet sterowaniem głosowym. Podręcznik użytkownika ma również informacje dotyczące bezpieczeństwa, w tym jak skonfigurować bezpieczne hasło i jak chronić dom przed włamaniem. Poza tym podręcznik użytkownika zawiera instrukcje dotyczące jak skonfigurować automatyczne powiadamianie o alarmie, jak ustawić budziki, jak skonfigurować telewizor i wiele więcej. Podręcznik użytkownika dla właścicieli domów Asus Nova P20 został zaprojektowany, aby pomóc właścicielom domów w pełni wykorzystać możliwości ich inteligentnego domu.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik użytkownika dla właścicieli domów Asus Nova P20

 • SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "AKADEMICKA"

  Stefana Jaracza 48
  50-305 Wrocław, dolnośląskie

  Kategoria:Zrzeszenia właścicieli domów •Administratorzy nieruchomości, z wyjątkiem budynków mieszkalnych

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "BEDNARSKA"

  Bednarska 10
  54-134 Wrocław, dolnośląskieAdministratorzy nieruchomości, z wyjątkiem budynków mieszkalnych •Zrzeszenia właścicieli domów

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "CUPRUM"

  Kręta 5
  50-237 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "GEOLOG"

  Al. Jarzębinowa 2
  53-134 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "KLAKSON"

  Tadeusza Kościuszki 135
  50-440 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "NAD ODRĄ"

  Artura Młodnickiego 36A
  50-388 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "PIWNA"

  Piwna 12/15
  50-353 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "POCHYŁA"

  Pochyła 8
  53-512 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "ROTUNDA"

  Metalowców 29/100
  54-156 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA SUPER

  Monopolowa 2 A
  51-501 Wrocław, dolnośląskie

  SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "SWOJEC"

  Bolesława Prusa 4
  50-319 Wrocław, dolnośląskieCentrum pobierania | Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska

  Norweski sektor nieruchomości boi się, że będzie to oznaczać jeszcze wyższe koszty dla właścicieli domów.stock. adobe. com/standardowa/nejuras

  Rada Unii Europejskiej pracuje nad nową dyrektywą w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, tzw. EPBD, która głosi, że nowe budynki mają być zeroemisyjne do 2030, a te już istniejące należy zmodernizować pod tym kątem do 2050. Przedstawiciele norweskiego sektora nieruchomości obawiają się, że będzie to oznaczać dla właścicieli domów w Norwegii eksplozję i tak stale rosnących kosztów.

  Pod koniec października ministrowie ds. energii UE doszli do porozumienia w sprawie nowego projektu dyrektywy dot. charakterystyki energetycznej budynków (ang. energy performance of buildings directive, EPBD). Propozycja zakłada dwa główne cele - nowe budynki mają być bezemisyjne do 2030 roku, zaś właściciele istniejących mają czas, by przekształcić je w zeroemisyjne do 2050. Jak podkreśliła Rada UE, sektor budowlany ma kluczowe znaczenie, by osiągnąć unijne cele w zakresie energii i klimatu na lata 2030 i 2050.

  Modernizacja liczona w milionach

  Dyrektywy unijne są dla Norwegii wiążące na mocy porozumienia EOG. Dlatego też nowe plany UE wywołały poruszenie na norweskim rynku nieruchomości - jeśli rozporządzenie zostanie przyjęte, właściciele budynków będą musieli dostosować się do nowych przepisów. A to, jak podkreśla Carsten Pihl z Huseierne – organizacji zrzeszającej właścicieli domów, spółdzielni mieszkaniowych i deweloperów, w przypadku starych domów może oznaczać wydatki idące w miliony koron. - To może oznaczać milion [koron wydatku - red. ] za dom jednorodzinny. Szczególnie martwię się o te położone na obrzeżach, gdzie właściciel domu może być zmuszony zająć się wszystkim sam. W spółdzielni mieszkaniowej jest kilka osób, które dzielą koszty - mówi, cytowany przez serwis Nettavisen. 

  Według październikowego raportu Huseierne koszty posiadania i eksploatacji nieruchomości znacznie wzrosły na przestrzeni 2022, będą także rosnąć w przyszłym roku. Organizacja wyliczyła, że średni roczny koszt utrzymania domu w latach 2021-2022 wyniósł o 23 tys. koron więcej. Jeśli zaś sprawdzą się prognozy na 2023, średni koszt utrzymania domu jednorodzinnego o powierzchni 120 metrów kwadratowych wyniesie ok. 178 tys. koron rocznie (Huseierne szacuje, że w 2022 wyniesie ok. 153 tys. NOK rocznie). - Finanse gospodarstw domowych znajdują się pod silną presją ze względu na wzrost stóp procentowych, cen energii elektrycznej, wzrost podatków komunalnych, utrzymanie [domu - red. ] i ogólny wzrost cen. Boimy się o finanse gospodarstw domowych w nadchodzących miesiącach i latach - mówi sekretarz generalny Morten Meyer w Huseierne.

  Wejście w życie nowej dyrektywy tylko spotęguje wydatki, wskazuje organizacja.

  Norwegia zobowiązała się już do zmniejszenia emisji budynków - w porozumieniu paryskim postanowiła, że zmniejszy zużycie energii w istniejących budynkach o 10 TWh do 2030 r. Źródło: stock. com/standardowa/nejuras

  Z E i F do D

  Jak wskazuje vi. no, domy, które obecnie są sklasyfikowane w charakterystyce energetycznej E i F, prawdopodobnie będą musiały podwyższyć klasyfikację do poziomu D. Serwis podaje też, że w pierwszej kolejności modernizację do 2030 roku będą musieli przeprowadzić właściciele ok. 15 proc. budynków, których efektywność energetyczna jest najgorsza, czyli tych w klasie energetycznej G, precyzuje Huseierne. Choć zaznacza, że obecnie nie jest jasne, które dokładnie budynki w Norwegii są najmniej energooszczędne - prognozuje, że może to dotyczyć tych powstałych bezpośrednio przed lub po drugiej wojnie światowej. - Większość gospodarstw domowych nie będzie w stanie zrealizować nałożonych wymagań bez szeroko zakrojonych programów dotacyjnych. Dlatego uważamy, że norweskie władze muszą szybko wdrożyć programy, które zmotywują właścicieli domów do wymiany na dużą skalę starych drzwi i okien oraz ponownego ocieplenia budynków - apelowali już na początku 2022 roku. 

  Rada UE będzie teraz negocjować wdrożenie nowej dyrektywy z Parlamentem Europejskim.

  huseierne. no, energy. ec. eu, consilium. eu, teraz-srodowisko. pl, vi. no

  Reklama

  Reklama

  To może Cię zainteresować

  Podręcznik użytkownika dla właścicieli domów Asus Nova P20

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik użytkownika dla właścicieli domów Asus Nova P20

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik użytkownika dla właścicieli domów Asus Nova P20