Podręcznik właściciela i operatora Beko Wmb 81241 Ls

Podręcznik właściciela i operatora Beko Wmb 81241 Ls to oficjalny podręcznik użytkownika oferowany przez producenta pralki. Zawiera ona szczegółowe informacje na temat obsługi, konserwacji i instalacji sprzętu. Podręcznik zawiera również informacje dotyczące łączenia urządzenia z siecią energetyczną oraz konfigurowania ustawień. Podręcznik jest dostępny w wersji elektronicznej lub papierowej i można go uzyskać na stronie internetowej producenta. Przestrzeganie wskazówek podanych w podręczniku jest ważne dla skutecznej i bezpiecznej obsługi pralki.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik właściciela i operatora Beko Wmb 81241 Ls

BEKO WMB 81241 LM

Panel sterowania umożliwia wybór jednego z następujących programów: Odświeżanie, Pranie ręczne, Kołdry, Tkaniny ciemne, Syntetyczne, Mix, Płukanie, Baby Care, EcoClen 20, Wełna, Mycie bębna, Xpress Super Short, Daily Xpress, Bawełna Eco, Odwirowanie+ odprowadzenie wody, Bawełna. Pralka BEKO WMB 81241 LM umożliwia załadunek prania: Od frontu. Opcje dodatkowe pralki BEKO WMB 81241 LM: Pranie wstępne, Express, Bez zagnieceń, Dodatkowe płukanie. Szerokość pralki wynosi 60 cm. Pralka BEKO WMB 81241 LM to urządzenie Wolnostojące.

Najważniejsze cechy:

  • Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]: 1200
  • Wsad [kg]: 8Sposób załadunku: Od frontuSzerokość [cm]: 60Klasa energetyczna: A+
  • Zobacz wszystkie cechy

Opcje dodatkowe pralki: Pranie wstępne, Express, Bez zagnieceń, Dodatkowe płukanie. Tworzywo, z którego został wykonany bęben - Stal nierdzewna. Pralka umożliwia wypranie w jednym cyklu do 8 kg wsadu. Głębokość pralki wynosi - 54 cm. Zużycie energii w jednym cyklu, wynosi 1. 36 [kWh]. Natomiast średnie roczne zużycie wody nie przekracza 13000 litrów. Szerokość pralki to 60 cm. Klasa energetyczna pralki: A+. Klasa wirowania: B. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 [obr/min]. Zasilanie standardowe: 230 V/ 50 Hz. Pralka BEKO WMB 81241 LM jest w kolorze - Biały. Zużycie wody w jednym cyklu wynosi zaledwie 65 litrów. Wysokość urządzenia 85 cm. Klasa efektywności prania: A. Całkowita waga urządzenia: 72 kg. Tworzywo, z którego został wykonany zbiornik pralki - Plastik. Sposób załadunku pralki: Od frontu, dzięki czemu obsługa urządzenia jest bardzo praktyczna. Panel sterowania umożliwia wybór jednego z następujących programów: Odświeżanie, Pranie ręczne, Kołdry, Tkaniny ciemne, Syntetyczne, Mix, Płukanie, Baby Care, EcoClen 20, Wełna, Mycie bębna, Xpress Super Short, Daily Xpress, Bawełna Eco, Odwirowanie+ odprowadzenie wody, Bawełna. Pralka jest sterowana w sposób: Elektroniczny. Natomiast średnie roczne zużycie energii oscyluje w granicach 272 [kWh]. Moc pralki: 2200 [W].

Ściągnij obszerną i pomocną instrukcję obsługi do pralki BEKO WMB 81241 LM.Przewodnik użytkowania został dodany 01. 12. 2012.Dostępne języki instrukcji obsługi do tego modelu: polski.Dowiedz się za darmo, jak poradzić sobie z obsługą BEKO WMB 81241 LM i poznać jego ukryte funkcje.Całkowity rozmiar pliku PDF instrukcji obsługi wynosi 2. 5 MB.Do tej pory instrukcja została pobrane przez 0 osób.

  • instrukcja obsługi do pralki BEKO WMB 81241 LM
    Pobierz instrukcję PDF w języku: PL
    Ilość pobrań: 0

Powyższe instrukcje są jedynymi w wersji elektronicznej, które dostarczane są przez producenta.Jeżeli nie pomagają Ci one w rozwiązaniu problemu, możesz skorzystać z naszej pomocy na naszejgrupie na Facebooku - Testerzy VideoTestów.

Bęben
Wsad [kg]8
Płyta
Wysokość [cm]85
Montaż
Głębokość [cm]54
Szerokość [cm]60
Funkcje
Wyłączenie wirowaniaTak
Zakres prędkości [obr/min]400/600/800/900/1000/1200
Bezpieczeństwo
Zabezpieczenie przed dziećmi
Konstrukcja
Nóżki z regulacją wyskości
Kąt otwierania drzwi165°
Drzwi
Średnica drzwi [cm]34
Panel sterujący
WskaźnikKolejnych faz cyklu
Wyświetlacz
Programy
Rodzaje programówOdświeżanie, Pranie ręczne, Kołdry, Tkaniny ciemne, Syntetyczne, Mix, Płukanie, Baby Care, EcoClen 20, Wełna, Mycie bębna, Xpress Super Short, Daily Xpress, Bawełna Eco, Odwirowanie+ odprowadzenie wody, Bawełna
Ogólne
KolorBiały
Techniczne parametry
Średnie roczne zużycie wody [l]13000
Typ sterowaniaElektroniczny
TechnologiaHi-Tech
Moc [W]2200
Natężenie [A]10
Zużycie energii [kWh/cykl]1. 36
Średnie roczne zużycie energii [kWh]272
Poziom hałasu pranie [dB]55
Długość kabla zasilającego [m]1. 4
Zasilanie230 V/ 50 Hz
Klasa wirowaniaB
Poziom hałasu wirowania [dB]71
Klasa efektywności praniaA
Zużycie wody [litrów/cykl]65
Klasa energetycznaA+
Funkcje i Technologie
Opóźniony startMax 24h
PokrętłoWyboru programu
Czas prania dla cyklu standardowego180 min.
Ilość ustawień prędkości wirowania6
Ilość programów16
Blokada drzwi
Maksymalna prędkość wirowania [obr/min]1200
Parametry fizyczne
Tworzywo bębnaStal nierdzewna
Tworzywo zbiornikaPlastik
Waga [kg]72
Kierunek otwierania drzwiLewy
Sposób załadunkuOd frontu
Typ urządzeniaWolnostojące
Dozownik dodatkówWyjmowana, Trzykomorowa
Dodatkowe opcjePranie wstępne, Express, Bez zagnieceń, Dodatkowe płukanie
Regulacja temperatury prania
Regulacja prędkości wirowania

Oceń BEKO WMB 81241 LM

  • Nie ma jeszcze żadnych opinii. Możesz być pierwszy.

Pytania i odpowiedzi

  • Nie ma jeszcze żadnych pytań.

Kategoria Węże wewnętrzne do pralek Beko WMB 81241 LS. Pomagamy w doborze części, ale również doradzamy w drobnych naprawach na Bazie Porad . W dodatku prowadzimy kanał Youtube, gdzie pokazujemy jak dokonać wymiany zepsutej części. W razie uszkodzenia innej części w Twoim sprzęcie, pamiętaj, gdzie możesz znaleźć wszystkie części zamienne do Twojego modelu: pralek Beko WMB 81241 LS. Zaufaj nam!

Zdjęcie producenta

Opis pralkę Beko Wmb 81241 lms

Pralka BEKO WMB 81241 LMS to urządzenie na miarę XXI wieku, ponieważ wykorzystuje najlepsze osiągnięcia technologiczne w produkcji sprzętu AGD. Posiada wysoką klasę efektywności energetycznej A+, jest przejrzysta i bardzo łatwa w obsłudze. Wyposażona w kilkanaście programów i dodatkowych funkcji daje gwarancję dobrze wykonanego prania. Wachlarz możliwości jest duży, więc możemy mieć pewność, że nawet delikatne rzeczy nie ulegną zniszczeniu. Do ustawienia programu służy duży i czytelny programator. Pralka BEKO WMB 81241 LMS nie musi być zabudowana. Jej elegancka linia estetyczna i ciekawy design sprawia, że może spełniać rolę ozdoby w kuchni czy łazience.

Model BEKO WMB 81241 LMS wyposażony jest w system AquaFusion optymalizujący zużycie środków piorących. Podczas prania w standardowych pralkach wykorzystywane jest zaledwie 75% detergentu – pozostała część jest wypłukiwana przez wodę wylewającą się ze zbiornika. System AquaFusion blokuje odpływ wody z detergentem, dzięki czemu oddziaływanie detergentu na tkaniny jest bardziej intensywne co zdecydowanie podnosi efekt prania. Dzięki zastosowanemu w modelu BEKO WMB 81241 LMS automatycznemu systemowi kontroli zużycia wody pralka automatycznie dopasowuje ilość wody do wielkości załadunku. Niezależnie od tego, czy bęben pralki załadowany jest w połowie, czy w całości urządzenie pobierze jedynie optymalną ilość wody niezbędną do przeprowadzenia skutecznego prania. Optymalizacja zużycia wody ma również wpływ na zmniejszenie poboru energii przez pralkę podczas podgrzewania wody. Elektroniczny system wyważenia wsadu, który posiada pralka, powoduje równomierne rozłożenie prania w bębnie. W sytuacji, gdy pranie rozłożone jest nierównomiernie, a intensywne wirowanie mogłoby uszkodzić pralkę, system automatycznie zmniejsza obroty wirowania. Działanie systemu zapewnia cichą pracę urządzenia oraz eliminuje drgania powstające podczas wirowania. Model BEKO WMB 81241 LMS wyposażono w nowoczesną, niklowaną grzałkę Hi-Tech. Niklowa powłoka zabezpiecza grzałkę przed korozją i znacznie zwiększa jej trwałość. Dzięki unikalnej konstrukcji grzałka nie wymaga stosowania dodatkowych środków zabezpieczających przed uszkodzeniami spowodowanymi przez osadzający się kamień. Pralka posiada unikalny bęben AquaWave. Ściany bębna mają żłobioną strukturę zmniejszającą opór powierzchniowy przez co pranie jest delikatniejsze. Ponadto, dzięki strukturze ścian oraz specjalnym zabierakom w kształcie fali, podczas prania, w bębnie tworzy się wiele małych wirów wodnych, które zapewniają idealny rezultat prania, przy jednoczesnej ochronie tkanin.

Model BEKO WMB 81241 LMS posiada wyświetlacz LCD pokazujący wybrane przez użytkownika ustawienia programów prania oraz uruchomione dodatkowe funkcje. Dzięki wyświetlaczowi można łatwo zarządzać ustawieniami urządzenia, a także kontrolować jego pracę. Na wyświetlaczu pokazywane są również informacje dotyczące aktualnej fazy prania i czasu pozostającego do zakończenia prania.

Załadunek prania ułatwiają duże drzwi o średnicy 34 cm. Wyboru programu prania dokonuje się za pomocą pokrętła na panelu sterowania. Pralka posiada 16 standardowych programów – umożliwia wypranie tkanin bawełnianych, białych i kolorowych w różnym zakresie temperatur, wełny, tkanin z włókien syntetycznych oraz mieszanek. Pralka wyposażona jest w specjalny program do prania tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. W ramach programu cykl prania jest bardzo łagodny i przebiega w mniejszej ilości wody. Zapobiega to absorbowaniu wody przez tkaniny co powodować może rozciąganie się lub kurczenie pranych ubrań. Pralka BEKO WMB 81241 LMS posiada specjalny program do prania ubranek dziecięcych oraz odzieży osób cierpiących na alergie skórne. Program BabyProtect poprzez wydłużone pranie w wyższej temperaturze oraz dodatkowe intensywne płukanie w ciepłej wodzie zapewnia nie tylko skuteczne pozbycie się bakterii i roztoczy, ale również bardzo dokładne wypłukanie resztek detergentu, którego pozostałości mogą być przyczyną alergii skórnych. Ekonomiczny program Daily Xpress umożliwia wypranie maksymalnego wsadu 8 kg w zakresie temp. 0-90°C. Program przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej odzieży bawełnianej białej i kolorowej. Czas trwania programu jest krótszy niż standardowego programu Bawełna. Program Xpress Super Short pozwala na wypranie wsadu o wadze 2 kg już w 14 minut. Program ten przeznaczony jest do prania lekko zabrudzonej bielizny. Dzięki programowi Dark Care wyprać można bawełnianą i syntetyczną odzież wrażliwa na blaknięcie kolorów. Specjalnie zaprogramowany proces prania przebiegający w niższej temperaturze, mniej intensywnym wirowaniu i płukaniu w większej ilości wody pozwala zachować wyrazistość kolorów nawet po wielokrotnym praniu. Ekonomiczny program Eco Clean to alternatywa dla standardowego programu Bawełna 40°C. W ramach programu wyprać można 3, 5 kg odzież w zaledwie 30 minut, a oszczędność energii wynosi 80%. Program Mix 40 przeznaczony jest wykonania prania dla mieszanego załadunku tkanin bawełnianych i syntetycznych.

Self Clean to konserwacyjny program pozwalający utrzymać w czystości wewnętrzne części pralki takie jak bęben, rury czy pojemnik na detergenty. Pranie w niskich temperaturach sprzyja rozwojowi bakterii, a uruchomienie programu oczyszcza i odkaża pralkę.

Pralka BEKO WMB 81241 LMS umożliwia dodanie fazy prania wstępnego do niektórych programów prania. Opcja ta wydłuża program prania i można ją stosować podczas prania bardzo zabrudzonej odzieży.

W celu bardzo dokładnego wypłukania z pranej odzieży resztek detergentu pralka jest wyposażona w opcję dodatkowego płukania. W ramach tej opcji pralka wykonuje dodatkowy cykli płukania w procesie prania. Opcja ta jest bardzo użyteczna przy praniu odzieży dziecięcej, alergików czy osób mających wrażliwą skórę. Funkcja Express umożliwia szybsze zakończenie prania poprzez skrócenie czasu trwania programu. Używania tej funkcji zaleca się w przypadku prania niewielkich ilości bielizny lub lekko zabrudzonej innej odzieży. Dostępna w modelu BEKO WMB 81241 LMS funkcja Bez zagnieceń istotnie redukuje ilość zagnieceń pranej odzieży. Kilkuetapowe, łagodne odwirowanie powoduje, że wyprana odzież nie jest zmięta i jej prasowanie nie jest uciążliwe. W modelu możliwe jest opóźnienie rozpoczęcia programu prania do 24 godzin. Urządzenie wyposażone jest w specjalny system chroniący układ elektryczny przed skokami napięcia. W przypadku wystąpienia napięcia z niebezpiecznego zakresu system wyłącza urządzenie i wznawia jego pracę gdy napięcie wróci do normy. Pralka posiada również blokadę przed dziećmi, która po uruchomieniu, uniemożliwia manipulowanie przy panelu sterowania.

Parametry techniczne pralki BEKO WMB 81241 LMS

Roczne zużycie energii (kWh/rok)248
Roczne zużycie wody (litry/rok)11000
Wysokość (mm)840
Szerokość (mm)600
Głębokość (mm)540
Maksymalna waga wsadu (kg)8
Maksymalna prędkość wirowania (obr/min)1200
Efektywność wirowaniaB
Poziom hałasu podczas prania (dB)55
Poziom hałasu podczas wirowania (dB)74

Wyposażenie pralki BEKO WMB 81241 LMS

Wyświetlacz elektronicznyTak
Podłączenie do ciepłej wodyNie
Zapis własnych ustawień programówNie
Opóźnienie czasu startuTak
Program do prania ręcznegoTak
Programy paroweNie

Podręcznik właściciela i operatora Beko Wmb 81241 Ls

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik właściciela i operatora Beko Wmb 81241 Ls

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik właściciela i operatora Beko Wmb 81241 Ls