Procedura wymiany Brother Db2 B728

Brother Db2 B728 jest jednym z najbardziej zaawansowanych drukarek atramentowych dostępnych na rynku. Umożliwia ona drukowanie wysokiej jakości wydruków w krótkim czasie. Procedura wymiany Brother Db2 B728 jest prosta i może być wykonana w kilku krokach. Przede wszystkim należy odkręcić bok drukarki, aby uzyskać dostęp do wkładów atramentowych. Następnie należy wyciągnąć wkład zużytego atramentu i włożyć nowy wkład z atramentem. Po włożeniu nowego wkładu należy zamknąć bok drukarki. Ostatnim krokiem jest przeprowadzenie testu drukowania, który pozwoli sprawdzić, czy drukarka jest prawidłowo ustawiona i czy wszystkie funkcje działają poprawnie. Wymiana wkładu atramentowego w drukarce Brother Db2 B728 jest szybka i prosta, dlatego zaleca się, aby wkłady atramentowe były wymieniane regularnie, aby zagwarantować doskonałe i bezproblemowe drukowanie.

Ostatnia aktualizacja: Procedura wymiany Brother Db2 B728

Rosnący stopień komplikacji ruchu drogowego stawia przed kierowcami wysokie wymagania. Systemy wspomagania kierowcy ułatwiają jazdę i optymalizują poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nowoczesne systemy wspomagania kierowcy należą już do podstawowego wyposażenia prawie wszystkich produkowanych w Europie pojazdów użytkowych, co stawia warsztaty przed zupełnie nowymi wyzwaniami.

Kluczową rolę odgrywa dziś we wszystkich systemach komfortu i bezpieczeństwa elektronika pojazdu. Optymalne współdziałanie skomplikowanych systemów elektronicznych zapewnia bezbłędne działanie pojazdu i zwiększa bezpieczeństwo ruchu.
Inteligentną wymianę danych między elektronicznymi systemami pojazdów wspomagają czujniki. Z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy duże znaczenie mają szczególnie czujniki prędkości obrotowej, czego dowodzą ich wszechstronne zastosowania w różnych
systemach pojazdów mechanicznych.

W takich systemach wspomagania kierowcy jak systemy ABS, ASR, ESP czy ACC są używane przez sterowniki do detekcji prędkości obrotowej kół.

Informacja o prędkości obrotowej przekazywana jest przez przewody informatyczne ze sterownika ABS także do innych systemów (systemów regulacji pracy silnika, skrzyni biegów, nawigacji i podwozia).

Dzięki ich przydatności w wielu różnych systemach czujniki te przyczyniają się więc w bezpośrednim stopniu do zwiększenia dynamiki, bezpieczeństwa i komfortu jazdy oraz redukcji zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji. Czujniki prędkości obrotowej kół nazywa się też często po prostu czujnikami ABS, ponieważ zastosowano je po raz pierwszy w systemach ABS samochodów.

Czujniki prędkości obrotowej kół dzieli się ze względu na zasadę działania na czujniki aktywne i czujniki bierne. Brak jest jednak jednoznacznej definicji tego podziału.

W praktyce przyjęło się rozróżniać czujniki w następujący sposób:

 • Jeśli czujnik jest „aktywowany” dopiero po podaniu napięcia zasilającego i dopiero wtedy wysyła sygnał wyjściowy, nazywa się go czujnikiem „aktywnym”.
 • Jeśli czujnik działa bez dodatkowego zasilania napięciem, jest to czujnik „pasywny”.

INDUKCYJNY CZUJNIK PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ I AKTYWNE CZUJNIKI PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ KÓŁ: PORÓWNANIE

Indukcyjny czujnik prędkości obrotowej, czujniki bierne

Materiał Partnera

Bez bębna w urządzeniach laserowych druk nie byłby możliwy. Element ten pełni bardzo ważną rolę i wymaga regularnej wymiany. Producenci drukarek zalecają jej przeprowadzanie po wydrukowaniu określonej liczby stron. Czy rzeczywiście jest ona wówczas konieczna? Na czym dokładnie polega funkcja bębna i jak należy go wymienić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Bęben i toner w drukarce

W urządzeniach laserowych obraz otrzymujemy dzięki tonerowi. Ale – co ważne – aby ten barwny proszek mógł zostać przeniesiony na papier, konieczna jest obecność bębna światłoczułego. Jednostka ta występuje w postaci oddzielnego elementu wymiennego lub stanowi część tak zwanego wkładu drukującego, który składa się z tonera i bębna. Z takim rozwiązaniem możemy się spotkać się w przypadku mniejszych modeli drukarek. Ich właściciele, dokonując wymiany tonera, jednocześnie wymieniają bęben. Z tego powodu zdarzają się sytuacje, w których toner i bęben są ze sobą mylone.

Jak działa bęben w drukarce?

Zadaniem bębna światłoczułego jest przenoszenie tonera na papier. Proces ten odbywa się przy udziale ładunku elektrycznego. Wałki w drukarce przenoszą toner na bęben, a z niego dopiero na papier. Na jego powierzchni zaś proszek zostaje utrwalony pod wpływem ciśnienia oraz wysokiej temperatury.

Jak często należy wymieniać bęben w drukarce?

Zasadniczo to producent określa liczbę stron, po wydrukowaniu której należy wymienić ten ważny element. Wówczas urządzenie informuje nas o tym. Jednak wielu użytkowników ignoruje wyświetlane przez drukarkę komunikaty i czeka, aż jakość wydruku pogorszy się na tyle, że nie będzie już dla nich akceptowalna. Dalszy druk jest bowiem możliwy, a wymiana bębna, jak wiadomo, wiąże się z kosztami.

Czy takie postępowanie nie będzie miało ujemnego wpływu na dalszą eksploatację urządzenia?

Jeśli nasza drukarka informuje nas o tym, że nadszedł czas na wymianę bębna, a przy tym jakość jej pracy nie uległa znacznemu pogorszeniu, to oznacza, że bez problemu możemy jeszcze z niej korzystać. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie przedłużać tego czasu zbytnio, gdyż takie postępowanie może doprowadzić do awarii urządzenia – radzi nasz rozmówca ze sklepu internetowegoOffishop. pl.

Wymiana bębna w pigułce

Dokładna procedura wymiany bębna w drukarkach zależy od producenta i konkretnego modelu. Zasadniczo jednak opiera się na kilku podstawowych czynnościach tak jak w przypadku drukarek popularnej marki Brother.

Aby wymienić element, należy otworzyć górną pokrywę przy włączonym urządzeniu i wyjąć bęben z tonerem. W kolejnym kroku należy wyjąć toner ze starego bębna, przełożyć go do nowego i ponownie umieścić w drukarce. Nie zamykając pokrywy, musimy jeszcze zresetować nowy bęben.

Ten etap w różnych modelach wygląda inaczej. W jednych drukarkach reset bębna odbywa się przez kilkukrotne wciskanie włącznika do momentu, aż wszystkie diody się zaświecą, w innych zaś przez naciskanie klawisza „Up” bądź „Down”, a następnie wybór funkcji Reset Drum i zatwierdzenie czynności. Jeszcze w innych wystarczy wybrać z dostępnych w menu opcji instalację nowego bębna i czekać na jej akceptację. Po zresetowaniu nowego bębna pozostaje już tylko zamknięcie klapy górnej i urządzenie powinno być gotowe do dalszej pracy.

Ogólna ocena artykułu

 • 3. 0
 • Oceń
  artykuł

Dziękujemy za ocenę artykułu

Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy

 • 0. 0
 • 0

  Przeczytaj także

 • Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
  If you watch the ads, you support portal and users.

  Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

  Jacek246 19 Mar 2009 11:33 32403

  • #1Level 12  

   #1

   Procedura:

   1. Wyłączyć drukarkę i otworzyć pokrywę.
   2. Trzymając wciśnięty przycisk GO włączyć drukarkę. Wszystkie diody świecą.
   3. Puścić przycisk GO. Diody gasną.
   4. Wcisnąć 2 razy (2 krótkie przyciśnięcia) przycisk GO. Poczekać aż wszystkie diody się zaświecą.
   5. Wcisnąć 7 razy (7 krótkich wciśnięć) przycisk GO. Zamknąć pokrywę. Nastąpi reset.Procedura powyżej opisana kasuje alarm tonera, gdy po wymianie na nowy, drukarka w dalszym ciągu nie widzi tonera.
   Ten toner nie posiada "resetera", a zaklejanie czujników nie pomaga.
   Działa w 100%.

  • #2mpx-fmLevel 19  #2

   nie do końca rozumiem czy twoja procedura dziali tylko na oryginalny toner, czy wogóle - w każdej sytuacji umożliwia reset. np gdy toner jeszcze się nie wyczerpał?utrafiłem taki mechaniczny reseter- powiększacz małego tonera Link

   czy ten sposób sprawdzony na HL-2035 dziala tez na HL2140, 2150, 2170?
   https://www. html

  • #3#3

   Reset działa w każdej sytuacji, czy to z oryginalnym czy regenerowanym tonerem.
   Nie sprawdzałem z innymi drukarkami, ale być może. Ta drukarka czasem zgłasza błąd tonera mimo wymiany na nowy i tylko reset pomaga.

  • #4monstergLevel 11  #4

   Mi w 2140 pomogło jeszcze zaklejenie na chwilę taśmą przeźroczystych klapek z dwóch stron tonera. Pewnie jakieś czujniki sprawdzają ilosć tonera. Pomaga to także gdy toner się dopiero kończy a my chcemy jeszce podrukować a w srodku proszek jest.

  • #5DOOOMINOLevel 10  #5

   mpx-fm wrote:

   nie do końca rozumiem czy twoja procedura dziali tylko na oryginalny toner, czy wogóle - w każdej sytuacji umożliwia reset. np gdy toner jeszcze się nie wyczerpał?
   utrafiłem taki mechaniczny reseter- powiększacz małego tonera Link

   Witam
   Co do tego mechanicznego resetera to jest on zamontowany w kasecie z tonerem z prawej strony pacząc od strony wałka. Wystarczy odkręcić 2 śrubki i ustawić go w pozycji startowe.
   Właśnie przed chwileczką uzdrowiłem stary toner w HL-5270DN Co śmieszne to wpadłem na to po tym jak zainstalowałem nowy toner a drukarka go nie widziała. Więc zabrałem stary na testy i go wskrzesiłem ciekawe ile jeszcze pociągnie. W nowym tonerze także sobie już ustawiłem ten "trybik"Powinno to także działać w modelach:
   Brother DCP 8060 / DCP 8065 DN / HL 5240 / HL 5250 / HL 5270 / HL 5280 / MFC 8460 N / MFC 8860 / MFC 8870 (TN 3130 / TN 3170 / DR 3100 / DR 520)

  • #6

  • #7macko85#7

   Dodam coś od siebie. Mam tą drukarkę od 9 lat po pierwszym "wyczerpaniu" tonera usunąłem mechanizm mówiący o wyczerpaniu proszku - zębatki. Jednak po takim czasie (9 lat) zaczęła drukarka pokazywać brak toneru, aż w końcu nie dało się nic wydrukować, bo świecił TONER. Dosypałem proszku nic to nie dało. Po procedurze jak w pierwszym poście problem znikł i znów drukuje elegancko:) Tak, że kolego wielkie dzięki:)

  Procedura wymiany Brother Db2 B728

  Bezpośredni link do pobrania Procedura wymiany Brother Db2 B728

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Procedura wymiany Brother Db2 B728