Szybka i łatwa konfiguracja Emerson Crown Cf4500bzh04

Emerson Crown CF4500BZH04 to szybki i łatwy w konfiguracji system kontroli i monitorowania procesu. Jest to profesjonalne urządzenie, które może być stosowane w różnych aplikacjach, takich jak przemysł energetyczny, przemysł chemiczny, przemysł spożywczy i wiele innych. System może być zaprogramowany za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika, który pozwala użytkownikowi na szybkie i łatwe konfigurowanie wszystkich ustawień. System może zostać skonfigurowany tak, aby monitorował procesy i przechowywał dane w jednym miejscu, dzięki czemu można uzyskać szybki i dokładny odczyt danych. Emerson Crown CF4500BZH04 jest wyjątkowym systemem, który łączy w sobie wygodę, bezpieczeństwo i wydajność.

Ostatnia aktualizacja: Szybka i łatwa konfiguracja Emerson Crown Cf4500bzh04

Zdarzyło Ci się, że mimo dobrego pakietu internetowego zasięg domowej sieci nie był wystarczająco dobry? Podpowiadamy, jak skonfigurować router, aby mógł on wzmocnić sygnał i zagwarantować szybki transfer danych. Jak będzie działał router jako repeater.

Dlaczego warto skonfigurować router jako repeater? 

Słaby zasięg sieci bezprzewodowej to problem doskonale znany wielu użytkownikom. Wpływ na to może mieć co najmniej kilka czynników. Przede wszystkim na zasięg WiFi wpływają rozmaite przeszkody, które sygnał może napotkać na swojej drodze. Mowa tutaj o ścianach, meblach, a także innych przedmiotach. I czasami nawet mocny router nie pomoże.

Osłabiony sygnał WiFi powoduje, że będąc w drugim pokoju, możemy odczuwać problemy z szybkością internetu. Słaby zasięg może być spowodowany tym, że router jest źle ustawiony. Schowanie go w szafce czy głęboko w półce powoduje zakłócenia.

Jeśli próby polepszenia sygnału nie pomagają, to może oznaczać, że konieczny jest zakup dodatkowego urządzenia, które zwiększy zasięg. Jak działa repeater? Sygnał z routera jest wysyłany do nowego urządzenia, które następnie dzieli go na dalszą część pomieszczenia. W ten sposób zasięg jest kilkukrotnie lepszy.

Router czy wzmiacniacz sygnału? Co lepsze do poprawy zasięgu WiFi? 

Poprawienie zasięgu domowej sieci bezprzewodowej jest możliwe za pomocą routera WiFi. Do stworzenia punktu dostępowego można wykorzystać starsze urządzenie, które nie jest nam już potrzebne. Należy jednak pamiętać, że najlepiej współpracują ze sobą routery jednego producenta. Jeśli nie masz drugiego routera, a chcesz poprawić jakość sygnału, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup wzmacniacza sygnału.

To niewielkie urządzenie jest wyposażone w kartę sieciową oraz anteny, które mają za zadanie zapewnić dostęp do internetu w trudno dostępnych miejscach. Wiele wzmacniaczy sygnału ma wbudowany port Ethernet, dlatego można je połączyć za pomocą przewodu.

Repeater jest dużo tańszy od samego routera, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Plusem tego rozwiązania jest bardzo łatwa konfiguracja. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS na routerze i wzmacniaczu sygnału, aby oba urządzenia po chwili się ze sobą połączyły.

W takim razie które urządzenie jest lepsze do poprawy zasięgu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ router, jak i repeater są w stanie zapewnić lepszą jakość sygnału. Wybór powinien być uzależniony od tego, czy posiadasz drugi router, czy planujesz go dopiero kupić.

Ustawiamy router jako repeater krok po kroku 

Połączenie przewodowe 

Jak połączyć dwa routery? Możesz to zrobić za pomocą przewodu Ethernet. Konfiguracja w takim wypadku jest niezwykle prosta. Po połączeniu urządzeń w oknie przeglądarki wpisujemy adres routera. Jeśli nie znasz go, to na odwrocie urządzenia powinny pojawić się wszystkie najważniejsze informacje. W oknie przeglądarki wpisujemy 192. 168. 0. 1 lub zmieniamy końcówkę na 1. 1.

Następnie przechodzimy do zakładki ustawień LAN i nadajemy nowemu routerowi adres IP dokładnie taki jak w pierwszym urządzeniu. Jaka wartość powinna zostać wpisana? Sprawdzamy, jakie adresy są wolne, i wybieramy ten, który będzie wolny. Aby wszystko działało trzeba przejść do ustawień DHCP w drugim routerze.

Po wykonaniu tego kroku należy zrestartować urządzenie. Pozostaje ustawić nazwę sieci bezprzewodowej i wybrać silne hasło. Od tego momentu nasz drugi router będzie działał jako reperater.

Połączenie bezprzewodowe

Połączenie dwóch routerów za pomocą przewodu LAN jest prostym rozwiązaniem, jednak największym minusem jest to, że takie rozwiązanie nie jest zbytnio estetyczne i wymaga schowania przewodów.

Dlatego dobrą alternatywą jest skorzystanie z funkcji WDS, czyli Wireless Distribution System. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób nawiążemy bezprzewodowe połączenie z drugim routerem, bądź wzmacniaczem sygnału. Aby ją skonfigurować należy:

 • W przeglądarce wpisujemy adres routera, logujemy się i z poziomu panelu administracyjnego przechodzimy do zakładki Sieci Bezprzewodowej.
 • Następnie wybieramy włączenie funkcji WDS.
 • W kolejnym kroku z listy sieci bezprzewodowych wybieramy nazwę pierwszego routera, wpisujemy dane i przechodzimy do kolejnego kroku.
 • Aby router działał jako repeater, należy wyłączyć serwer DHCP.
 • Zapisujemy dane i restartujemy urządzenie.
 • Od tej pory drugi router powinien działać jako repeater! 

Pamiętaj, że każdy router jest inny i proces ustawiania routera jako repeater może trochę się różnić. W niektórych modelach mamy opcję szybkiej konfiguracji WDS, co pozwala na połączenie z innymi routerem dużo szybciej. 

Co zrobić, gdy internet nadal działa wolno? 

Skonfigurowałeś router jako repeater, a mimo to Twój internet jest nadal wolny? To może oznaczać kilka problemów. Może to być wina głównego routera, który nie jest w stanie obsłużyć szybkiego internetu lub po prostu uszkodzeniu uległ moduł WiFi.

Jeśli router należy do dostawcy internetowego, to warto zgłosić problem. Serwisant wykona szereg testów i będzie w stanie powiedzieć, czy to właśnie urządzenie jest winne słabemu działaniu sieci. Uszkodzony router najlepiej wymienić na model nowej generacji.

W dobie materiałów w wysokiej rozdzielczości, trzeba posiadać szybsze łącze internetowe. Problemem może być zbyt niski pakiet, który po prostu nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej prędkości. Należy pamiętać, że internet udostępniany bezprzewodowo zawsze będzie trochę wolniejszy.

Autor: Bartłomiej Mazurek

Co to jest?

Nowe kamery termowizyjne FC-Series zapewniają najlepszej jakości obraz w swojej klasie. Pozwalają one na optymalną detekcję intruzów, nawet w bardzo wymagających warunkach. Całą gamę FC-Series cechują łatwa konfiguracja.

Gdzie z tego korzystamy?

Wbudowana wideoanalityka (modele FC-ID) jest zoptymalizowana pod kątem obrazu termowizyjnego i umożliwia klasyfikowanie obiektów – człowiek/ pojazd, co sprawia, że jest to świetne rozwiązanie do ochrony obwodowej obiektów przemysłowych.

Wbudowana wideoanalityka (FC-ID).

Seria FC-ID posiada wbudowaną zaawansowaną wideoanalitykę, która jest zoptymalizowana pod kątem obrazu termowizyjnego.

Łatwa integracja „plug and play”.

Pełna kompatybilność z systemami VMS, łatwa i szybka konfiguracja systemu.

Wiele dostępnych wersji.

Liczne warianty obiektywów umożliwiają dopasowanie kamer do chronionego terenu i budynków. pl/images/design/pliki-produkty/image. webp" alt="Ikona obrazu" width="75" height="75"/> Najlepsza jakość obrazu.

Wyraźny obraz, nawet przy słabym kontraście, dzięki automatycznemu wzmocnieniu obrazu – FLIR AGC oraz algorytmowi DDE, który wyostrza krawędzie oraz kontrast.

Trzypasmowy AX7800 Wi-Fi 6
Flagowiec z najwyższej półki

Czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1, 7 GHz
Solidna moc eliminuje opóźnienia

Kanał 160 MHz
Podwojona przepustowość, odpowiednia do strumieniowania 8K

2. 5GbE Port
Błyskawiczne przewodowe połączenia

3 poziomy wzmacniania sygnału
8× anten o wysokiej wydajności
8× Modułów front-end o dużej mocy
Kształtowanie wiązki

OneMesh™

HomeShield

VPN serwer i klient

USB 3. 0 Port

Przywitaj trzy pasma AX7800, pożegnaj zatory

Łącząc trójzakresowe Wi-Fi z zaawansowanym technologicznie Wi-Fi 6, Archer AX95 zapewnia osiem jednoczesnych strumieni danych, zapewniając prędkość do 7, 8 Gb/s, osiągając wyższą wydajność i mniejsze przeciążenie.

Archer AX95

7. 8 Gb/s*1

 • Szerokość kanału 160 MHz

  2× wydajność*3

 • 1024-QAM

  25% szybciej*4

  Ośmio-strumieniowy, trzypasmowy

  Większa dostępna przepustowość i mniejsze przeciążenie

  Smart Connect

  Inteligentnie przypisuje urządzenia do najlepszego pasma WiFi

Działaj szybciej — Multigigabitowe przewodowe połączenia

Oprócz oszałamiających prędkości bezprzewodowych, przekraczających 7, 8 Gb/s, AX95 zapewnia również połączenia przewodowe premium. Port 2, 5 Gb/s i port 1 Gb/s w pełni wykorzystują gigabitowe prędkości oferowane przez lokalnego usługodawcę internetowego. Przebij się przez wąskie gardło 1G i zapewnij swoim urządzeniom najwyższą wydajność. Obsługa sieci WAN/LAN zapewnia niezwykłą elastyczność w dostosowywaniu obu portów do potrzeb sieci..

Potężne przetwarzanie z dużą ilością pamięci RAM

Zaawansowany chipset Broadcom™ i duża ilość pamięci wzmacniają trójpasmową strukturę AX95. Ciesz się szybkimi połączeniami i minimalnymi opóźnieniami nawet przy największych obciążeniach transmisji.

1. 7 GHz

Czterordzeniowy 64-bitowy procesor

512 MB

Szybka pamięć RAM

Zwiększony zasięg Wi-Fi w całym domu

8× anten o wysokiej wydajności wzmacnia sygnał Wi-Fi w całym domu. Technologia kształtowania wiązki wykrywa urządzenia i koncentruję sygnały w ich kierunku, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach.

Znacznie zwiększona pojemność urządzenia

Liczba urządzeń IoT w dzisiejszych czasach stwarza większe wymagania wobec domowej sieci Wi-Fi. Archer AX95 zabezpiecza Twoją sieć domową na przyszłość dzięki większej pojemności do ponad 200 urządzeń, zapewniając szybkie WiFi wszystkim urządzeniom. *1

OFDMA

Wiele urządzeń współdzieli jeden kanał w tym samym czasie

MU-MIMO

Oferuję 4×4 połączenia aby skrócić czas oczekiwania

8 strumieni

Więcej jednoczesnych połączeń

Trzy pasma

Większa dostępna przepustowość

TP-Link OneMesh™
Elastycznie twórz sieć Wi-Fi w całym domu dzięki Archerowi AX95

OneMesh™ to prosty sposób na utworzenie sieci mesh z jedną nazwą Wi-Fi w celu zapewnienia bezproblemowego pokrycia całego domu. Wystarczy podłączyć wzmacniacz sygnału OneMesh™ do routera OneMesh™. Koniec z szukaniem stabilnego połączenia.

Dowiedz się więcej o OneMesh™ >

 • Zabójca martwej strefy Wi-Fi
  Wyeliminuj obszary o słabym sygnale dzięki zasięgowi Wi-Fi w całym domu

 • Inteligentny Roaming
  Nieprzerwane przesyłanie strumieniowe podczas poruszania się po domu

 • Jedna nazwa sieci Wi-Fi
  Koniec z przełączaniem się między nazwami Wi-Fi

 • Ujednolicone zarządzanie
  Zarządzaj całym domowym Wi-Fi z centralnego węzła za pośrednictwem aplikacji Tether/interfejsu przeglądarkowego

  Tradycyjny router ze wzmacniaczem sygnału

  OneMesh™ Router + Wzmacniacz sygnału

 • TP-Link HomeShield:
  Zaawansowane zabezpieczenia dla Twoich urządzeń codziennego użytku

  Z TP-Link HomeShield korzystaj z zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które chronią Twoją rodzinę, dane sieciowe oraz prywatność.

 • Skaner sieci domowej

  Skaner sieci w czasie rzeczywistym do wykrywania potencjalnych zagrożeń i problemów z bezpieczeństwem. com/archer-ax95_v1/img/i2. png"/>

  Kontrola rodzicielska

  Zarządzaj czasem dostępu do internetu i blokuj nieodpowiednie treści, aby Twoja rodzina była bezpieczna online. com/archer-ax95_v1/img/i3. png"/>

  QoS

  Przypisz swoje ulubione urządzenia, aby mieć najszybsze połączenia i najwyższą wydajność.

  Zaktualizuj do HomeShield Pro

  (Subskrypcja wymaga opłaty abonamentowej)

 • Zapobieganie
  atakom DDoS

 • Ochrona
  urządzenia IoT

 • Zaawansowana
  kontrola rodzicielska zawierająca
  dodatkowy czas dostępu

 • Jednomiesięczny
  Okres próbny

  Obsługiwani klienci i serwery VPN

  Zezwól urządzeniom w sieci domowej na dostęp do zdalnych serwerów VPN bez konieczności instalowania oprogramowania VPN na każdym urządzeniu. Archer AX95 może jednocześnie obsługiwać zarówno VPN, jak i zwykłe połączenia internetowe, zapewniając bezpieczeństwo i elastyczność.

  Dowiedz się więcej o VPN >>

  Zwykły internet

  Szyfrowane połączenie VPN (Open VPN/ PPTP VPN/ L2TP VPN)

  Porty USB 3. 0

  Łatwo udostępniaj pliki między podłączonymi urządzeniami, podłączając dysk zewnętrzny. Możesz nawet ustawić swoją osobistą pamięć masową w chmurze i bezpiecznie uzyskiwać do niej dostęp z zewnątrz*.

  Zobacz, co możesz zrobić z portem USB >

  Łatwa konfiguracja i użytkowanie

  Niezależnie od tego, czy wolisz intuicyjną aplikację Tether, czy rozbudowany interfejs sieciowy TP-Link, możesz skonfigurować Archer AX95 w ciągu kilku minut.
  Aplikacja Tether umożliwia zarządzanie ustawieniami sieci z dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS.

  Dowiedz się więcej o aplikacji Tether >

  Chroń swoje dzieci

  Blokuj treści nieodpowiednie dla swoich dzieci i dostosuj przedział czasowy, aby poprawić nawyki korzystania z internetu.

  Powiadomienia o nowym połączeniu

  Zostaniesz powiadomiony przez telefon, gdy połączą się nowe urządzenia. Usuń wszelkie podejrzane połączenia i zablokuj je. To takie proste.

  Łatwe aktualizacje oprogramowania

  Masz dość ręcznego aktualizowania oprogramowania układowego? Automatyczne aktualizacje upraszczają ten proces za pomocą jednego kliknięcia w panelu zarządzania. Aby Twoje zabezpieczenia i funkcje były zawsze aktualne, wystarczy włączyć automatyczny harmonogram.

  Idealny router dla każdego

  Bezkonkurencyjne prędkości Wi-Fi

 • Do 7. 8 Gb/s
  Trzypasmowe WiFi
 • Do 160 MHz
  szerokości kanału
 • 8 strumieni
 • 1024-QAM
 • Inteligentne łączenie do
  najlepszego pasma Wi-Fi
 • QoS do nadania priorytetu
  twoim danym z gry
 • Multigigabitowe
  przewodowe połączenia

 • 1× 2. 5G WAN/LAN Port
 • 1× 1G WAN/LAN Port
 • 3× 1G LAN Ports
 • 1× USB 3. 0 + 1× USB 2. 0 Port
 • Wysoka pojemność
  i wydajność

 • Czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1. 7Ghz
 • 512 MB RAM
 • MU-MIMO
 • OFDMA
 • Zero-Wait Dynamic
  Frequency Selection (DFS)
 • Obszerny zasięg Wi-Fi

 • 8× wydajnych anten
 • Kształtowanie wiązki
 • Moduły Front-End o dużej mocy
 • Wsparcie dla OneMesh
 • Niezawodne połączenia

 • Kolorowanie BSS
 • Łatwy w użyciu

 • Aplikacja Tether do łatwej konfiguracji
 • Wstecznie kompatybilny
  z 802. 11ac/n/g/b/a WiFi
  i urządzeniami
 • Współpracuję z Amazon Alexa
 • Współpracuję z Google Assistant
 • Solidne zabezpieczenia

 • HomeShield
 • Kontrola rodzicielska
 • VPN Klienci i serwer
 • WPA3
 • Sieć dla gości
 • Dodatkowe opcje

 • High-tech Peak Platform Design
 • IPTV
 • IPv6
 • Tryb punktu dostępowego
 • Cat5e RJ45 Ethernet
  kabel w zestawie
 • Szybka i łatwa konfiguracja Emerson Crown Cf4500bzh04

  Bezpośredni link do pobrania Szybka i łatwa konfiguracja Emerson Crown Cf4500bzh04

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Szybka i łatwa konfiguracja Emerson Crown Cf4500bzh04